Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Varování z Rumunska

Sport

  20:28
PRAHA - Málem ta zpráva zapadla, přitom by bylo vhodné si jí všimnout. Vedení FIFA nařídilo Rumunskému fotbalovému svazu, aby potrestal prvoligový Temešvár odečtem šesti bodů.

Také máme dvě foto: ČTK

 Čím se provinil klub, který trénuje Dušan Uhrin mladší? Stále se jmenuje podle města, kde sídlí a jeho hráči dál oblékají tradiční fialové dresy. To se nelíbí bývalému majiteli, který si dělá nárok s pomocí arbitráže na všechny tyto symboly a snaží se je uplatnit u třetiligového klubu z předměstí Bukurešti.

Trochu absurdní situace má dvojnásobnou obdobu i v Česku. K mezinárodním úspěchům Dukly se hlásí stejnojmenný tým z druhé ligy i Příbram, kam v devadesátých letech armádní celek přesídlil. A co kauza Bohemians? Na řešení zmatku kolem klubu, který obdivuhodně vzkřísili fanoušci a jeho střížkovským klonem už vedení českého fotbalu rezignovalo. Možná by bylo nyní dobré se začít zajímat. A rozhodovat moudřeji než v Rumunsku.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...