30. března 2008 17:11 Lidovky.cz > Sport > Názory

Vítejte na SportReport.cz

Fotbalový míč - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalový míč - ilustrační foto. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Lidové noviny dnes odstartovaly nový sportovní server SportReport.cz s bohatým obsahem a originálními rubrikami. Přečtěte si, čím se bude lišit od ostatních a jaké nové rubirky zde najdete.

Na adrese www.sportreport.cz se ode dneška budeme věnovat aktuálním sportovním událostem v Česku a ve světě. Od ostatních zpravodajských sportovních serverů se budeme lišit aktivním zapojením fanoušků a nazíráním na sport jejich očima.

První důležitou události, které se SportReport.cz bude věnovat, je dnešní fotbalové derby Slavia-Sparta. Od 17 hodin budou dění na hřišti i mimo něj komentovat zarytý Slávista a Sparťan.

Kromě zpravodajství o aktuálním sportovním dění budeme přinášet množství názorů, komentářů, diskusi fanoušků, rozhovory, kuriozitypřestupové drby. Denně najdou čtenáři na SportReport.cz řadu multimediálních prvků, například v rubrikách Video Pecky, či Foto Pecky. Články budou obsahovat více fotografií, audio a video přílohy.

Specialitou serveru SportReport.cz jsou původní rubriky. Mezi ně patří unikátní Vízkův tip, tedy výsledkové tipy Ladislava Vízka pro sázkaře i laiky. Každý si bude moci porovnat své tipy se známou fotbalovou legendou a zároveň si ověřit jejich úspěšnost. Názorová rubrika bude denně publikovat glosy redaktorů Lidových novin a komentáře sportovních odborníků i sportovců samých.

Speciálním názorovým prvkem bude fanouškovská rubrika Jak to vidí... Své názory na vše kolem ligy v ní budou zveřejňovat fanoušci Sparty, Slavie i Bohemians. Rubrika Přestupové drby se bude věnovat nejžhavějšími zprávami o přestupech doma i v zahraničí. Rubrika Kuriozity připomene, že sport je zábavou a bude nabízet zajímavosti napříč celým spektrem disciplin.

Výsledkovou část serveru SportReport.cz doplní server Výsledky.com. Jde o jedinečný web, na kterém si tisíce lidí vedou výsledkové tabulky všech fotbalových, hokejovýc, futsalových a florbalových lig - od nejmenších žáků po prvoligové, od vesnických soutěže až po ty mezinárodní. Na jejich vytváření se může podílet i každý sportovní fanoušek.


Pro zajištění sportovního zpravodajství vytvořil server Lidovky.cz vlastní tým, základem ovšem je úzká spolupráce se sportovní redakcí tištěnými Lidovými novinami. „Před půl rokem jsme jako první český server zavedli pravidlo ‚internet first‘, které platí i pro sportovní zpravodajství. V praxi to znamená, že veškeré exkluzivní zprávy zveřejní jako první SportReport.cz, v Lidových novinách pak najdou čtenáři tyto informace následně rozpracované do větší hloubky,“ uvádí Veselin Vačkov, šéfredaktor Lidových novin.

Lidovky.cz