27. listopadu 2008 14:04 Lidovky.cz > Sport > Názory

Vítěz bere vše. A co ostatní?

Lewis Hamilton slaví vítězství v cíli.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lewis Hamilton slaví vítězství v cíli. | foto: ČTK

PRAHA Vypadá to, že šéf formule 1 Bernie Ecclestone v poslední době často poslouchal hit skupiny ABBA „The Winner Takes It All“. Stejná písnička by se totiž klidně už od příští sezony mohla stát hymnou F1.

 Pokud čerstvý Ecclestonův návrh schválí Mezinárodní automobilová federace FIA, získá mistrovský titul nově pilot, který vyhraje nejvíc Velkých cen.

Už žádné bodování, hodnotu bude mít jedině první příčka. Zbývajícím závodníkům může být jedno, jestli projedou cílem druzí nebo poslední. Pro příznivce Hamiltona, Massy či Alonsa je to určitě zajímavá zpráva. Konečně zmizí z dráhy taktizovaní a začne se pořádně předjíždět.

Zbývá vyřešit otázku, kde budou hledat motivaci ostatní jezdci, kteří nepatří mezi žhavé favority. Na startovním roštu je jich stále jasná většina. Dřív pro ně mohlo i osmé bodované místo znamenat malé vítězství. Podle nových pořádků se změní v komparz. Bude je taková role bavit?

Najdete na Lidovky.cz