27. května 2015 8:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

Zahrabe se Červenka? A odolá Sobotka rublům? Dvojí dilema o smíření se

Vladimír Sobotka (vlevo) a Roman Červenka se radují na letošním mistrovství světa v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Sobotka (vlevo) a Roman Červenka se radují na letošním mistrovství světa v Praze. | foto: ČTK

Jsou to odlišné, a přece tak podobné kariérní milníky. Dva slávističtí odchovanci Roman Červenka a Vladimír Sobotka aktuálně dumají nad tím, zda se mají z KHL vrátit do nejlepší hokejové ligy světa.

Červenka v pondělí po dvou letech předčasně rozvázal lukrativní smlouvu v Petrohradu. S nejbohatším evropským klubem se navíc dohodl, že v rámci Kontinentální ligy nezamíří jinam.

29letý centr se do Ruska vrátil před dvěma lety po bleskovém úprku z Calgary, kde vzdal boj o větší prostor v NHL už po pouhých 39 zápasech.

Sobotkův případ je opačný. Za sedm let v Bostonu a St. Louis si vydobyl respekt i pověst jednoho z nejlépe bránících útočníků světa. Připadal si ale finančně nedoceněný, tak odešel za daňovým rájem do Omsku.

Každý teď řeší jiné dilema. Zatímco o Sobotku se obě strany oceánu přetahují a může pouze kalkulovat, zda chce více peněz, nebo více muziky (rozuměj kvality), o dva roky starší Červenka se bude rozhodovat mezi nesnadným pozdním pokusem o dobytí NHL č. 2 a smířením se s nevyužitím svého potenciálu v některé z méně prestižních evropských lig. Co třeba ve Švýcarsku?

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky