15. srpna 2015 7:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Opory pod kudlou. Vrbovi se rozpadá tým, tak se ukažte, opomíjení!

Kapitán Česka Tomáš Rosický | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapitán Česka Tomáš Rosický | foto: MAFRA - Michal Růžička

Česká fotbalová reprezentace dokráčela před poslední, podzimní etapu kvalifikace mistrovství Evropy. Dobrá zpráva je, že šance na postup do závěrečného turnaje ve Francii stále žije. Horší je, že se tým trenéra Pavla Vrby postupně rozpadá.

Václav Pilař, Tomáš Rosický a naposledy Jaroslav Plašil. Středopolaři, kteří figurovali v základní sestavě poslední bitvy proti Islandu (1:2), jsou pro následující zápasy s Kazachstánem a v Lotyšsku vyřazeni kvůli zranění.

Jako by národní tým postihl záhadný mor. Všichni tři měli dlouhodobé problémy s kolenem, které je postupně přivedly až na operační sál.

Tvoří přitom osu mužstva a hře národního týmu vštěpují charakteristickou tvář. Ta se nyní zákonitě změní. Reprezentanti si budou muset poradit i bez svých tahounů.

Situace je složitá a pozice kouče Vrby nezáviděníhodná. Navíc v době, kdy kvalifikace vrcholí (zbývají čtyři utkání) a rozjeté Nizozemsko postupně stáhlo český náskok na rozdíl tří bodů.

Co s tím? Nezbývá než věřit náhradníkům. I ti potřebují v případě postupu na Euro dostatek herní praxe. A tu teď získají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!