4. února 2019 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Žádný postup a téměř žádní diváci. Kaderka si svým prohlášením vstřelil vlastní gól

Zklamaní Jiří Veselý a Lukáš Rosol | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zklamaní Jiří Veselý a Lukáš Rosol | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

PRAHA Tak to se krutě nepovedlo. Na české tenisty se přišla na víkendový duel kvalifikace Davisova poháru s Nizozemskem podívat do Ostravy mizerná návštěva.

Přitom šéf českého tenisu Ivo Kaderka je jeden z hlavních kritiků nového modelu soutěže, kdy se po 1. kole bude hrát finálový turnaj letos na jednom místě. 

A právě v kvalifikačním kole, které se hraje dle starého formátu na půdě jednoho ze soupeřů, mu diváci tak trochu podtrhli nohy. A pak...

Radující se Jiří Lehečka v zápase proti Robinu Haasemu
Jiří Lehečka v zápase s holandským Robinem Haasem, kdy mu radí nehrající...

Pokud chtějí Češi hrát mezi elitou, tenisty Nizozemska musí ke vší úctě k nim doma porážet. Jenže po Berdychovi se Štěpánkem zeje propast, a pokud se to nezmění, nemusí se o formát soutěže starat. 

Víkendové fiasko pak podtrhlo Kaderkovo vyjádření, že společnost Kosmos, která DC zastřešuje, zaplatila nizozemské jedničce Robinu Haasemu, aby hrál a pomohl k vyřazení rebelujících Čechů. Směšné! Pro český tenis spíš smutné.