Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

KOMENTÁŘ: Zúžení hokejových soutěží? Pomůže sportovně i ekonomicky

Sport

  14:55
PRAHA - To, že v hokejovém Chomutově není něco v pořádku, se šuškalo mezi fanoušky dlouhá léta. Časté finanční potíže, které klub hasil jen za pomoci městské kasy a několika klíčových sponzorů, nepřispívaly k dobré pověsti Pirátů v rámci celé extraligy. Nyní to opět došlo do fáze, že se shání peníze až pět minut po dvanácté. Což v případě chybějících tří platů znamená, že hokejisté Pirátů neviděli své peníze od října.

Trenér Chomutova Vladimír Růžička při zápase v Brně. foto: ČTK

Pirátská bárka z Chomutova opět plula bez peněz. Pokolikáté už?

Podobně se relativně nedávno hledaly finance do rozpočtu i v Pardubicích či Karlových Varech. V prvním případě patálie vyřešilo město, ve druhém mecenáš Karel Holoubek. A ani další extraligové kluby nejsou v ideální ekonomické situaci, sponzoři se do podpory týmů aktuálně v tuzemsku moc neženou. 

Navíc ti, co už své peníze chtějí poskytnout, mají na výběr opravdu velký počet oddílů. Profesionální hokejové soutěže hraje 29 celků a v rámci jednotlivých regionů lze vybírat leckdy i z pěti šesti možností! A ačkoliv by si svaz přál zvyšování kvality, opak je pravdou, protože prostá matematika nelže. Jen podle hrubého výpočtu je to ve dvou nejvyšších soutěžích zhruba sedm stovek hokejistů. 

Střídačka Chomutova, vpravo vzadu trenér Vladimír Růžička.
Chomutovský útočník Radek Duda se raduje ze vstřeleného gólu.

Řešení by bylo prosté. Zúžit hokejové soutěže, protože zejména v té první se zrušení sestupů naprosto minulo účinkem, už od prosince v ní tři až čtyři týmy nemají oč hrát, a zápasy končívají vysokými brankovými rozdíly.

Autor: