8. května 2014 19:41 Lidovky.cz > Sport > MS hokej 2014

Růžička se zlobil na tréninku: Nehledejte pořád Jágra a víc střílejte

Česká hokejová reprezentace na tréninku v Minsku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká hokejová reprezentace na tréninku v Minsku | foto: ČTK

MINSK (od našeho zpravodaje) Mít na ledě Jaromíra Jágra může být pro tým někdy i komplikace. Tak jako při nácviku českých přesilovek. "Vůbec se mi nelíbily, protože kluci pořád hledají Jardu. Honíme to tam, hrajeme to na 180 nahrávek, místo abychom puk rvali do branky," zlobil se po tréninku kouč Vladimír Růžička.

Častější střelbu zdůrazňoval i vzhledem ke špatné kvalitě ledu, která v hale Čižovka je. "Když na něm pošlete puk, tak se třepe."

A řeší i další zdánlivé detaily. Před pátečním večerním zápasem se Slovenskem se chce ještě při dopoledním rozbruslení zaměřit na trénink vhazování, protože ho štvalo, jak v nich byl tým na Švédských hrách neúspěšný. Na druhou stranu teď už má k dispozici Sobotku, Novotného a Červenku, kteří na buly mají tradičně slušnou bilanci.

Na snímku trenér Vladimír Růžička (vpravo) a obránce Jakub Kindl.

Vladimír Růžička (vpravo) vysvětluje na tréninku situaci obránci Jakubi Kindlovi.

Do branky se pak proti Slovensku postaví Alexander Salák, už dopředu určená jednička. "Bylo to dlouhé čekání bez ostrého zápasu. V přípravě jsem se snažil makat pořád naplno, ale byl tu prostor si zkusit i nějaké věci, na které jsem v sezoně neměl čas," uvedl Salák.

Kapitánem týmu je stejně jako při posledním zlatém tažení Růžičkova týmu v roce 2010 Tomáš Rolinek. Změnila se jeho pozice? "Tehdy to pro mě byl šok, teď už to mám odzkoušené. Člověk, za ty roky co nosí céčko, nasbírá zkušenosti. Už jsem se s tím sžil a už to pro mě není taková novinka. V tu dobu bylo naprosto jasné, že by kapitán měl být Jarda Jágr, ale on to nechtěl dělat. nechce to ani tady, tak to mám já."

Kapitánem byl přitom na dvou šampionátech, kromě toho zlatého přidal o rok později na Slovensku bronz. "Laťku mám docela vysoko, ale je to ošidné, protože se říká, že každá série jednou končí. Ovšem já věřím, že uděláme všechno, abychom sérii natáhli."

Robert Sára

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)