19. června 2010 13:05 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Nejlepší exekutor přímých kopů v Argentině je pořád Maradona

Maradona na tréninku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Maradona na tréninku. | foto: Reuters

PRETORIA (JAR) Nikdo v argentinském týmu, dokonce ani Lionel Messi, neumí přímý kop tak jako Diego Maradona. Napsal to zpravodaj agentury Reuters poté, co spolu s ostatními novináři s otevřenou pusou sledoval trénink argentinských fotbalistů.

Devětačtyřicetiletý kouč pro zpestření programu vyhlásil soutěž o to, kdo dokáže z přímého kopu trefit břevno. Hned ji také svou první střelou a přesným zásahem levačkou ukončil a s hlasitým smíchem odešel. Na přímý souboj s Messim nedošlo, protože hráči, kteří měli v nohách zápas s Jižní Koreou, dostali volno.

I tak byl trénink argentinských náhradníků pro všechny přítomné zážitkem. Maradona sice trochu kulhal, ale stále hýřil energií. Vůbec nepřipomínal muže, který měl před lety problémy s drogami i nadváhou a málem zemřel.

Maradona na tréninku.

Když svými střelami trénoval dvojici náhradních gólmanů, posílal přesné míče střídavě do obou rohů branky a zákroky brankářů oceňoval nadšeným potleskem. "Skvělé, výborně," to jsou prý slova, která od Maradony zaznívají nejčastěji.

Argentinští novináři mu sice vyčítají, že své svěřence nikdy nekritizuje, ale hráči si libují, že pochvala od takové hvězdy je pro ně velkou motivací. Zároveň odmítají, že by slavný Diego hrál jen divadlo pro média. "Chová se úplně stejně, když tam jsou kamery jako když tam nejsou," řekl kapitán Javier Mascherano.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz