gól
Německo vede 1:0. Branku vstřelil Klose!
19. minuta
Anglie
Lampard zkoušel přímou střelu na bránu, ale jeho razantní pokus mířil jen do připravené německé zdi.
18. minuta
Anglie
Lampard procházel trojicí německých obránců, kteří ho sice o míč obrali, ale pomohli si faulem. Bude se kopat přímý kop¨ze vzdálenosti 28 metrů.
16. minuta
Německo
Dlouhé dobývání branky Anglie ukončil nepřesnou střelou levačkou Khedira.
13. minuta
Německo
Po střetu s Colem zůstál na zemi ležet Müller, ale už se zvedl a zdá se, že bude v zápase pokračovat.
12. minuta
Anglie
Na stadionu poprvé zní skandovaný zpěv anglických fanoušků.
9. minuta
Oba týmy na začátku zápasu předvádí sympatický výkon. Úvodní minuty slibují skvělou fotbalovou podívanou.
6. minuta
Anglie
Opakovaný záznam prokázal, že angličanům byla chybou rozhodčího odepřena nadějná příležitost v podobě Rooneyho úniku.
5. minuta
Německo
Na druhé straně měl obrovskou šanci Özil, ovšem brankář James jeho střelu z úhlu - z rohu malého vápna - dokázal nohou vyrazit do bezpečí.
5. minuta
Anglie
V nadějné pozici se ocitl Rooney, ovšem v jeho úniku ho zastavil praporek pomezního rozhočího.
4. minuta
Ani čistě evropský zápas se na MS v JAR neobejde bez vuvuzel. Stadion překvapivě není zcela vyporodaný.
2. minuta
Německo
S míčem se poprvé seznámili i němečtí hráči v bílých dresech.
1. minuta
důležité
Zápas Anglie - Německo začal. Výkop obstarali fotbalisté z Anglie.
15:58
Anglie
Hráče Anglie bude reprezentovat tato jedenáctka: James - Johnson, Upson, Terry, A.Cole - Gerrard, Barry, Lampard, Milner - Rooney, Defoe.
15:58
Německo
Fotbalisté Německa nastoupí v tomto složení: Neuer - Lahm, Friedrich, Mertesacker, Boateng - Schweinsteiger, Khedira - Müller, Özil, Podolski - Klose.
15:57
Fotbalisté jsou již na trávníku. Dozněly hymny obou týmů. Nejprve se stadionem rozléhala ta německá, poté anglická.
15:38
Prestižní osmifinálová bitva odstartuje v 16:00 na stadionu v Mangaungu.
15:37
On-line reportáží ze zápasu Anglie - Německo vás provede sportovní redaktor lidovky.cz Vojtěch Lhota