11. července 2010 12:13 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Německý tisk: Lehkost a radost ze hry se vrátila. Zasloužený bronz

Němci slaví bronz (Schweinsteiger a Podolski). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Němci slaví bronz (Schweinsteiger a Podolski). | foto: Reuters

BERLÍN Fotbalisté Německa získali bronzové medaile na mistrovství světa v JAR po zásluze. Ty jsou ale jen slabou útěchou za nepostup do finále. Takto dnes komentuje německý nedělník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) sobotní vítězství Německa 3:2 nad Uruguayí v zápase o třetí místo.

Spíše než tento "duel zklamaných" ale dnešní německý tisk hodnotí celkové vystoupení německé reprezentace na světovém šampionátu. Všechny nedělníky vyzdvihují, že se Němci prezentovali pohlednou a útočnou hrou. Díky svému mládí má podle nich tým navíc obrovskou perspektivu, kterou ale musí potvrdit ziskem trofejí.

Čtěte více

"V posledním zápase ukázalo německé mužstvo to, za co bylo v posledních týdnech tak oslavováno. Radost ze hry a lehkost se vrátila," konstatuje spolu s FAS i Financial Times Deutschland na svém webu. "Mladý německý tým hrál na mistrovství bezstarostně, ofenzivně a atraktivně a zaslouženě obsadil třetí místo," soudí rovněž berlínský Der Tagesspiegel.

I podle Welt am Sonntag bavili němečtí fotbalisté diváky svou kreativní a vzrušující hrou. "Nyní se musí tito mladí hráči dál vyvíjet. Aby za dva nebo čtyři roky v semifinále vystupovali odvážněji než tento týden proti Španělsku a nakonec možná i vyhráli finále. Vždyť Německo je už 14 let bez titulu," připomněl Welt am Sonntag poslední fotbalový triumf Němců na mistrovství Evropy v Anglii v roce 1996, kdy se ve finále radovali na účet České republiky.

Němci slaví bronz.

Komentátor stejného listu dokonce označuje německé mužstvo za druhé nejlepší na turnaji, které se muselo sklonit jen před těmi nejlepšími, před Španěly.

"Před čtyřmi roky byla perspektiva německého výběru nevalná, protože ho táhlo jen málo mladých hráčů. Teď stojí na trávníku jednadvacetiletí mladíci, kteří okouzlili fotbalový svět," porovnává server Welt Online německá mužstva z posledních dvou světových šampionátů. "Národní tým je na dobré cestě. Cíl je ale ještě daleko," dodává.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz