15. června 2014 8:30 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

Nizozemský recept? Pedant Van Gaal povolil hráčům návštěvu manželek

Polibek, prosím! Robin Van Persie se svoji dcerou a manželkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Polibek, prosím! Robin Van Persie se svoji dcerou a manželkou. | foto: Reuters

SAO PAULO/PRAHA K nečekaně vysoké výhře fotbalistů Nizozemska nad mistry světa ze Španělska 5:1 přispěl i jeden nečekaný tah trenéra Louise van Gaala. Jindy přísný kouč totiž ráno před zápasem dovolil hráčům, aby je v hotelu navštívily jejich rodiny.

"Věřím v myšlenku kompletního člověka. A to, jak se hráči cítí, je ovlivněno jejich okolím," citovala Van Gaala agentura Reuters. "Proto jsem partnerkám a dětem dovolil, aby v den zápasu přišly do hotelu. Hráčům to udělalo radost," dodal.

Dvaašedesátiletý Van Gaal něco podobného udělal poprvé, jinak je totiž pověstný tvrdou disciplínou. Dokonce se o něm traduje, že mu jeho děti musejí vykat.

"Bylo to naprosto nečekané a jsem přesvědčen, že hráče to překvapilo," uvedl bývalý Van Gaalův asistent Toon Gerbrands. "Ale Louis rád používá nové věci, takže je to pro něj typické," přidal.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!