28. června 2010 9:49 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

OČIMA EXPERTA: Objeví se kamery? Spíš přibudou další rozhodčí, míní Macela

Německo - Anglie (neuznaný gól) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německo - Anglie (neuznaný gól) | foto: Reuters

PRAHA Na každém mistrovství světa se něco podobného jako v případě neuznaného gólu Anglie přihodí. Je to jednoznačně chyba hlavního rozhodčího i asistenta. Nejvíc se mluví pochopitelně o pomezním. Jak jsem si všiml, stál sice správně v okamžiku střely na úrovni posledního bránícího hráče, ale míč dopadl tak daleko za čáru, že to měl zaznamenat. Nikdo za tím nemůže hledat nějaký úmysl. Prostě přijde chvíle nepozornosti, asistent si spíš hlídal ofsajdovou linii a tohle nezvládl.

Souhlasím s tím, že na akcích významu mistrovství světa by měla být kamera umístěná v brance. Jde o velice důležité zápasy, i když třeba nakonec skončí 4:1. Na příštích šampionátech už se kamer určitě dočkáme, o tom jsem přesvědčený.

Čtěte také

Co se bude dít do té doby? Poslední události spíš nahrají jinému opatření. Zvýší se počet rozhodčích, jak už se to zkoušelo v minulém ročníku Evropské ligy. Přibudou brankoví sudí, kteří budou mít podobné situace na starosti. Už je to schváleno pro příští ročník Ligy mistrů, i když jsem ještě nečetl žádné vyhodnocení, jak to celé funguje.

Luděk Macela