21. června 2010 7:28 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

OČIMA EXPERTA: Prohra není překvapení, selhal hlavně kouč Weiss

Slovensko - Paraguay (slovenská fanynka). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovensko - Paraguay (slovenská fanynka). | foto: Reuters

PRAHA Z výsledku slovenského týmu proti Paraguayi bych mohl být smutný, ale nejsem. Vím totiž, že mužstvo není v ideálním stavu a formě. Ďurica a někteří další ve svých klubech nehráli, jiní byli zranění...

Soupeř byl pohyblivější a agresivnější, to bylo vidět. Slováci mají v týmu rychlostní typy, ale mají i pomalejší hráče - nastaly změny a ti pomalejší se tam dostali. Nechci sahat trenéru Weissovi do koncepce, neznám podrobnosti, ale to bylo trošku selhání.

SLOVENSKÁ BLAMÁŽ: po prohře s Paraguayí 0:2 je osmifinále již jen v říši snů - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Mužstvo hrálo opatrně, jako by to určoval strach z prohry. Třeba vysunutý útočník Robert Vittek se v první půli vícekrát ocitl na místě předstopera. Na to ale musíte mít typy hráčů. Třeba proti Novému Zélandu byli Slováci v určitých fázích nebezpeční, jenže když jim došly síly, ukázalo se, že to není tým stavěný na obranu.

Slovensko - Paraguay (slovenské zklamání).

Typy na staženou defenzivu jsem tam neviděl ani teď. Druhý gól to potvrdil, nikdo ze čtyř hráčů kolem střelce včas nezareagoval. Také je možné, že do včerejšího zápasu se promítl nezvládnutý závěr utkání s Novým Zélandem. To na tým zapůsobí, na jeho vnitřní pohodu a atmosféru. Jako by v něm nebyla síla z kvalifikace.

Proto mě mrzelo, že trenér teď nenasadil Kucku. To je tahoun, vítězný typ, a pokud je zdravý, umí dát hře určitý řád. Jako v české lize, kde je vždycky nebezpečný, ať už gólem, nebo přihrávkou. Zbývá čtvrteční zápas s Italy, kteří dostali lekci od Nového Zélandu. Šance žije, ale favorizuji Italy.

Jozef Jarabinský, fotbalový kouč, který vedl mj. Spartu, Slavii či Betis Sevilla

Najdete na Lidovky.cz