7. srpna 2008 15:41 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Argentina vyhrála lahůdkový mač

Leo Messi (vlevo) slaví první branku Argentiny.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Leo Messi (vlevo) slaví první branku Argentiny. | foto: AFP

PEKING Další spolufavorit olympijského fotbalového turnaje a obhájce triumfu z Atény Argentina zase zdolala Pobřeží slonoviny 2:1, ale také se hodně nadřela, když až v 86. minutě rozhodl střídající Acosta.

Argentinci nasadili Messiho navzdory mohutným protestům Barcelony.


Šéfové katalánského klubu ale nakonec našli s argentinským svazem, který na Messiho účasti trval, společnou řeč. Součástí dohody je vyřešení pojistky pro případ Messiho zranění a také skutečnost, že Messi nebude v sezoně uvolňován na přátelská utkání Argentiny.


Právě Messi byl strůjcem argentinského triumfu: o první gól těsně před poločasem se postaral sám, Afričané odpověděli krátce po přestávce přesnou Cissého hlavičkou, ovšem čtyři minuty před vypršením normální hrací doby po nahrávce další hvězdy Riquelmeho vypálil právě Messi a přesnou dorážkou se blýskl střídající Acosta.

Loňští evropští šampioni do 21 let z Nizozemska vstoupili do turnaje
bezbrankovou remízou s Nigérií a navíc v nastaveném čase ještě přišli o vyloučeného záložníka Sna. Domácí Čína také zahájila remízou, kterou v souboji s outsiderem z Nového Zélandu zařídil dvě minuty před koncem Fang Čuo. To už vyčerpaní hráči Nového Zélandu hráli dlouho o deseti, protože ještě před poločasem se ze hřiště poroučel vyloučený Old. Celkem dnes vidělo červenou kartu pět fotbalistů.


Výsledky:
Pobřeží slonoviny - Argentina 1:2 (0:1)
Branky: 53. Cissé - 43. Messi, 86. Acosta.

Nizozemsko - Nigérie 0:0
ČK: 90+2. Sno (Nizozemsko).

Čína - Nový Zéland 1:1 (0:0)
Branky: 88. Fang Čuo - 53. Brockie. ČK: 39. Old (Nový Zéland).

Korea - Kamerun 1:1 (0:0)
Branky: 68. Pak Čo-jong  - 81. Mandjeck. ČK: 90. Baning (Kamerun).

ČTK