9. srpna 2011 15:03 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Bouře anglického násilí olympiádu neohrozí, věří MOV

Policejní těžkooděnci nezabránili zapalování budov ve čtvrti Croydon na jihu Londýna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní těžkooděnci nezabránili zapalování budov ve čtvrti Croydon na jihu Londýna. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Mezinárodní olympijský výbor (MOV) věří, že násilí v ulicích, které se po třech dnech šíří z hlavního města po Anglii, neovlivní přípravu letních her v Londýně 2012. MOV ale zdůrazňuje, že hodně záleží i na tom, jak se s nepokoji vypořádá policie a britská vláda.

"Bezpečnost olympiády je pro nás nejvyšší prioritou. Přesto máme důvěru v úsudek britských orgánů, kteří vědí nejlépe, jak se se situací správně vypořádat. Určitě to zvládnou," znělo prohlášení MOV.

Britská olympijská asociace to v úterý v poledne kvitovala podobným stanoviskem: "Olympiáda je celosvětovou událostí a naším úkolem je zajistit její bezpečnost spolu se státními orgány, které úzce spolupracují s pořadateli her."

Práce organizátorů se prý nijak zvlášť nemění. "Musíme udělat bezpečnou olympiádu v bezpečném prostředí a věříme, že smutné události z posledních dní přípravy nijak neovlivní. Kvůli hrám jsme vypracovali detailní bezpečnostní postupy a během následujícího roku je budeme ještě mnohokrát kontrolovat a předělávat," stojí v prohlášení.

Velkou zkouškou bezpečnosti je momentálně pro Londýn pořádání turnaje v plážovém volejbale na Horse Guard's Parade poblíž Downing Street v centru města, který dnes začal.

Lidovky.cz