13. srpna 2016 8:30 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Cachová: Kam jsem se vrátila? Do dráhy? Aha, do výsledků, hned mám lepší náladu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Kateřina Cachová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Cachová. | foto: ČTK/APČTK

RIO DE JANEIRO Kateřina Cachová mluvila do televize, dala rozhovor do rádia a zvesela si vykračovala k novinářům po prvním dnu sedmiboje na olympijských hrách v Riu, neboť byla se svými výkony vcelku spokojená. Pak si ale prožila chvíle hrůzy, napětí a následného štěstí. Ve výsledcích dvoustovky, závěrečné disciplíny prvního dne, se totiž u jejího jména rozsvítilo DQ. Diskvalifikována.

„Máme špatnou zprávu,“ slyšela Cachová. „Ne!“ zděsila se a už tušila problém. „Já věděla, že to jednou přijde,“ prohlásila, aniž by si vyřazení z výsledků potvrdila pohledem do počítače.

„Já běhám hrozně těsně, je to možné, nevím, kde jsem vyšlápla. Tedy jestli je to dvoustovka a vyšlápnutí z dráhy,“ podotkla. „Ano,“ dostalo se jí odpovědi. V tu chvíli zaklela. „Tak dík. Tak já jdu,“ hlesla smutně a dala se na odchod.

Letní olympijské hry v Riu de Janeiro, 12. srpna, atletika, sedmiboj ženy, vrh koulí. Kateřina Cachová z ČR.
Jessica Ennis-Hillová.

V tu chvíli by se v ní krve nedořezal. „Byla jsem v pohodě, teď se mi ten první den tedy bude hodnotit blbě,“ řekla. I po diskvalifikaci z posledního dne by mohla teoreticky závodit dál. „Asi jo. Budu mít nula bodů z dvoukila. No...“ krčila rameny.

V tu chvíli se vedoucí českého týmu Tomáš Janků utíkal podívat na video, aby mohl podat případný protest. Ten ale nebyl potřeba. Sám videorozhodčí uznal, že k chybě nedošlo, a vrátil Cachovou zpátky do výsledků na solidní 15. místo.

„Skočila jsi tam zpátky,“ dozvěděla se Cachová od novinářů. „Kam? Do dráhy po vyběhnutí? To asi jo,“ řekla jízlivě. Pak se ale uviděla zpátky ve výsledcích. „Jo! Hned mám lepší náladu,“ radovala se, ale hned zjišťovala podrobnosti. „Official,“ rozsvítilo se po chvíli na tabuli. „Tak když to tam píšou, tak asi jo, to byl tedy vtípek,“ usmívala se opět s velkou úlevou vícebojařka.

ČTK
  • 0Diskuse
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.