1. srpna 2012 21:00 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Češi na hrách: první medaile, Hradilek zacinkal stříbrem

Vavřinec Hradilek se stříbrnou medailí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vavřinec Hradilek se stříbrnou medailí | foto: ČTK

LONDÝN Neměli jste čas sledovat výsledky Čechů na letní olympiádě v Londýně? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události 5. soutěžního dne v podání českých sportovců.

Česko má první medaili. Že je to stříbro Hradilka nemrzí

Přišel před novináře rozesmátý od ucha k uchu. Aby ne. Stříbrnou medailí ukončil dlouhé české čekání na cenný kov z olympiády v Londýně. "Dobrý ne? Co víc mám říct?" užíval si největší okamžik kariéry kajakář Vavřinec Hradilek.

ČTĚTE VÍCE

Kvitová je ve čtvrtfinále, Berdych se Štěpánkem v deblu končí

Tenistka Petra Kvitová postoupila do čtvrtfinále olympijské dvouhry. Italku Flavii Pennettaovou smetla ve 3. kole za 59 minut 6:3 a 6:0 a o postup do boje o medaile si zahraje s Ruskou Marií Kirilenkovou. Ve 2. kole čtyřhry naopak vypadli deblisté Tomáš Berdych a Radek Štěpánek.

ČTĚTE VÍCE

Marušková ve "své" disciplíně nepostoupila ani do finále

Lenka Marušková nepostoupila do finále střelby ze sportovní pistole, v níž v Aténách před osmi lety získala stříbro. V kvalifikaci skončila třináctá, k postupu do rozstřelu o finálovou osmičku jí chyběl jediný bod. Soutěž vyhrála Korejka Kim Čang-mi před čínskou obhájkyní prvenství Čchen Jing.

ČTĚTE VÍCE

Skifař Synek ovládl své semifinále

Skifař Ondřej Synek vyhrál na olympijské regatě v Eton Dorney svou semifinálovou jízdu a bezpečně postoupil do pátečního finále. Devětadvacetiletý veslař pražské Dukly, který obhajuje stříbro z Pekingu, si tak v Anglii připsal třetí dílčí prvenství.

ČTĚTE VÍCE

Lidovky.cz

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?