12. srpna 2016 12:21 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Češi v akci: Den velkých tenisových nadějí i boj veslařů Synka a Topinkové o finále

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Petra Kvitová se raduje v zápase s Ruskou Makarovovou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová se raduje v zápase s Ruskou Makarovovou. | foto: Reuters

Rio de Janeiro/Praha Během pátečního programu se v Riu k zisku cenných kovů může přiblížit hned několik českých sportovců: v semifinále tenisové deblu budou bojovat oba ženské páry i Petra Kvitová, svůj souboj o finále svedou i veslaři. Na hrách se navíc poprvé představí první atleti.

Jako první budou v pátek české barvy hájit střelci. Prokousat se do finále pokusí mladičký Filip Nepejchal, kterého od 14:00 čeká kvalifikace malorážky vleže. O co nejlepší výsledek bude ve skeetu usilovat i Libuše Fialová.

Milovníci královny sportu se mohou těšit na úvodní vystoupení českých atletů. Svou štaci po druhé hodině započnou sedmibojařky Eliška Klučinová s Kateřinou Cachovou. V brzkých ranních hodinách následujícího se v rozbězích představí i úřadující halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák.

Lepší podmínky snad při závodění konečně budou doprovázet veslaře, jejichž program musel být už dvakrát zrušen. Mezi nimi se o finálovou účast budou prát Ondřej Synek a Mirka Topinková Knapková, která kvůli větru a rozbouřené vodě v Riu už stihla absolvovat nedobrovolnou koupel. Spravována navíc musela být i její loď.

Kdy a kdo z českých sportovců se v pátek v Riu představí?

14:00 sportovní střelba libovolná kvalifikace malorážka vleže muži (Nepejchal), skeet ženy(Jahodová)

14:30 atletika sedmiboj ženy (Klučinová, Cachová),16:10 10 000 m ženy finále, 19:30 20 km chůze muži

14:50 veslování semifinále skif muži (Synek), 15:20 skif ženy (Topinková Knapková)

15:45 badminton základní skupina (Gavnholt)

17:00 tenis dvouhra a čtyřhra žen (Hlaváčková, Hradecká, Kvitová, Strýcová, Šafářová)

17:55 plavání rozplavby 1500 m volný způsob muži (Micka), 20:38 štafeta 4 x 100 polohový závod ženy (ČR)

18:05 jachting rozjížďky RS:X muži (Lavický), Laser Radial ženy (Kozelská-Fenclová), Laser muži (Teplý)

20:55 dráhová cyklistika sprint muži kvalifikace (Kelemen)

Sobota:

1:10 atletika kladivo ženy kvalifikace (Šafránková), 2:20 dálka muži kvalifikace (Juška), 2:53 400 m muži rozběhy (Maslák), 3:00 koule ženy finále

3:00 plavání sedmý finálový blok

Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Třetí olympijská účast čeká na badmintonistku Kristínu Gavnholt, která ve svém úvodním zápase nastoupí proti Japonce Jamagučiové. O pár hodin později by se na badmintonovém kurtu měl podruhé ukázat také Petr Koukal.

S velkým očekáváním budou sledovány zápasy českých tenistek. Po 17. hodině se na kurtech mají představit deblistky Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou, kterým v cestě bude stát ruský pár Makarovová, Vesninová. Druhý debl Andrey Hlaváčkové a Lucie Hradecké proti Švýcarkám Martině Hingisové a Timee Bacsinszké je na programu ve večerních hodinách.

Český ženský debl už v tuto chvíli mají jistou minimálně bronzovou medaili, vidina ryze českého finále a zisk zlata a stříbra je však daleko lákavější.

Nic jistého zatím naopak nemá Petra Kvitová, která o finále bude bojovat s 34. hráčkou žebříčku WTA Monicou Puigovou z Portorika.

Petra Kvitová se raduje v zápase s Ruskou Makarovovou.
Radost vítězného českého páru.

Divácky atraktivní jistě bude i další pokus Michaela Phelpse o zisk dalšího zlata. Plavecká ikona bude soupeřit už o své 23. zlato, a to na trati 100 metrů motýlkem, kterou na OH opanoval už třikrát za sebou. Potřetí na OH Phelps ovládl předešlý večer i 200 metrů polohově. Jeho výkon byl suverénní: druhý za americkým fenoménem doplaval Japonec Kosuke Hagino se ztrátou bezmála dvou vteřin.

Skromnější cíle má kraulař Jan Micka na trati 1500 metrů i štafeta žen v polohovém závodě 4 × 100 metrů polohově. Další jízdy ve svých třídách absolvují také jachtaři Lavický, Teplý nebo Kozelská-Fenclová.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse