6. srpna 2015 9:30 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Zopakovat Londýn? Proč ne. Česká víra zatím vítězí před brazilským bojem

Tenistky Lucie Hradecká (vlevo) a Andrea Hlaváčková se stříbrnými medailemi na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tenistky Lucie Hradecká (vlevo) a Andrea Hlaváčková se stříbrnými medailemi na... | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA Medailové hody si užívali i ti nejnáročnější čeští fanoušci při posledních letních olympijských hrách v Londýně. Sportovci do své vlasti před třemi lety přivezli hned deset cenných kovů: čtyři zlata, tři stříbra a tři bronzy. Skvělá bilance!

Otázka zní: Je možné ji zopakovat i za rok v Brazílii?

Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor se sice neskromná očekávání veřejnosti snaží krotit, sám však odpovídá kladně. „Není to až tak nereálné,“ pronesl.

Vedle tehdejších medailistů vyrostly nové talenty, dál válí tenisté i cyklisté. Formu mají oštěpaři, rychlostní kanoisté, judista Krpálek a řada dalších.

Příznivce hřeje vědomí přesvědčivých výkonů jejich favoritů, které si mohou přenést na olympijská bojiště v další sezoně. Češi tak zatím jasně vyhrávají minisouboj s brazilskými pořadateli, již se čím dál víc klepou pod tíhou organizačních nejistot.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz