11. srpna 2008 11:50 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Český dvojskif ve finále

České dvojskifařky Jitka Antošová(vpravo) a Gabriela Vařeková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České dvojskifařky Jitka Antošová(vpravo) a Gabriela Vařeková. | foto: ČTK

PEKING Dvojskif Jitka Antošová, Gabriela Vařeková postoupil z dnešních oprav do finále olympijské regaty a stal se první českou posádkou, která bude na kanále Šun-i s jistotou bojovat o medaile. Jednadvacetileté veslařky tak při svém debutu pod pěti kruhy neskončí hůře než šesté.

Antošová s Vařekovou dnes potřebovaly k postupu do šestičlenného finále obsadit minimálně druhé místo, což se jim po pomalejším začátku podařilo. Po čtvrtině trati přitom byly dvojnásobné mistryně světa do 23 let na posledním čtvrtém místě a na kilometru byly ještě těsně třetí. Pak však mladé Češky setřásly australský dvojskif a s náskokem více než jedné lodi si dojely pro vytoužený postup.

Nad jejich síly dnes byly jen Američanky Kalmoeová, Tomeková, s nimiž Češky prohrály o dvě sekundy. Finále je na programu v sobotu. Dnes se ještě na olympijském kanálu představí v opravách čtyřka bez kormidelníka.

ČTK