30. června 2016 19:00, aktualizováno  19:15 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Čeští bikeři zazářili hned na úvod domácího šampionátu: ze štafety mají stříbro

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jaroslav Kulhavý v cíli štafety. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Kulhavý v cíli štafety. | foto: ČTK

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ Čeští bikeři Matěj Průdek, Richard Holec, Kateřina Nash a Jaroslav Kulhavý vybojovali na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě v závodě štafet stříbro. Rozšířili tak medailovou sbírku z této disciplíny, která čítá dva bronzy z let 2010 a 2014. Mistry světa se stali Francouzi, na MS vyhráli již potřetí za sebou.

Češi předvedli fantastickou druhou část závodu. Poté, co Průdek zastupující kategorii do 23 let slibně začal a předával šestý, měl junior Holec technické potíže, neboť mu spadl řetěz. Ztratil desítky vteřin a s mankem přes minutu a čtvrt na vedoucí Francii finišoval devátý. Nash však posunula tým až na druhou příčku s odstupem 19 sekund a Kulhavý stříbro s přehledem udržel.

Jaroslav Kulhavý v cíli štafety.
Vítězná štafeta francouzských bikerů.

„Ráda jezdím na bahně, dneska mi to sedělo. Jak jsem před sebou viděla soupeřky, dodávalo mi to síly. Je super vyhrát doma medaili před vlastními diváky,“ radovala se Nash po své heroické stíhací jízdě.

Stejně jako ona byl v minulosti u obou bronzů i Kulhavý. „Zkusil jsem to na začátku, zda to ještě nepůjde na zlato, ale na tomto mokru by trvalo půl dne, než bych těch 20 vteřin na Sarroua najel. Pak už jsem byl raději opatrnější,“ připustil Kulhavý.

A ocenil výkon své parťačky. „Tyhle štafetové závody rozhodují většinou pouze defekty a výkony žen. Ale my jsme dnes měli v sestavě tu nejlepší z nich - Káča jela skvěle,“ prohlásil olympijský šampion z Londýna.

Takřka celé odpoledne skrápěl trať vydatný déšť, ale před startem se mračna protrhala a vysvitlo slunce. I tak nestihlo vysušit mokré klouzající kořeny. Na ty doplatil hned v prvním okruhu německý „eliťák“ Manuel Fumic, který jasně vedl, ale po pádu předával až pátý a Německo přišlo v té pasáži o medaili.

Mistry světa se stali Francouzi v sestavě Victor Koretzky, Benjamin Le Ny, Pauline Ferrandová-Prévotová, Jordan Sarrou. Za druhými Čechy, kteří ztratili v cíli 16 sekund, dojela o dalších 21 vteřin později štafeta Švýcarska.

Mistrovství světa na horských kolech v Novém Městě n.Mor. (Žďársko)

Cross country - štafety: 1. Francie (Koretzky, Le Ny, Ferrandová-Prévotová, Sarrou) 59:49, 2. ČR (Průdek, Holec, Nash, Kulhavý) -16, 3. Švýcarsko (Colombo, Albin, Freiová, Forster) -37, 4. Německo -44, 5. Dánsko -1:06, 6. Itálie -1:06.

ČTK
  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!