9. srpna 2008 11:15 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Chalupa s Makovičkou jsou v semifinále

Dvojka bez kormidelníka Václav Chalupa, Jakub Makovička  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dvojka bez kormidelníka Václav Chalupa, Jakub Makovička | foto: Vondrouš Roman ČTK

PEKING Dvojka bez kormidelníka Václav Chalupa, Jakub Makovička postoupila na olympijských hrách do semifinále. Čeští veslaři skončili v rozjížďce na třetí, poslední postupové pozici s výrazným náskokem před čtvrtými Chorvaty Sinišou a Niksou Skelinovými, kteří získali před čtyřmi lety v Aténách stříbro.

"Měli jsme silné soupeře, takže jsme s postupem vcelku spokojeni," řekl po rozjížďce nejzkušenější český veslař Chalupa, který startuje již na své šesté olympiádě. Prý na něj dolehl aklimatizační rozdíl. "Po kilometru bylo cítit, že to nemá švih ani jiskru. Ale snad se to za dva dny srovná. Bereme to jako první krok k našemu cíli, postupu do finále," řekl.

Jejich rozjížďku vyhráli úřadující vicemistři světa Novozélanďané Nathan Twaddle a George Bridgewater. Z prvního místa ve druhé rozjížďce se do semifinále dostali světoví šampioni z loňského roku Australané Drew Ginn a Duncan Free.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.