18. července 2008 14:46 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Chambers do Pekingu nepojede

Chambers odchází od soudu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chambers odchází od soudu. | foto: ČTK

LONDÝN Britský sprinter Dwain Chambers nepoběží na olympijských hrách v Pekingu. Londýnský soud dnes zamítl jeho odvolání proti doživotnímu zákazu startu pod pěti kruhy, které v případě dopingových hříšníků uplatňuje Britský olympijský výbor. Chambers má za sebou dvouletý distanc za užívání anabolického steroidu THG.


Třicetiletý atlet si trest odpykal v letech 2003 až 2005, takže momentálně může závodit. Na letošním halovém mistrovství světa získal bronzovou medaili na šedesátce a v Pekingu mohl být největší britskou nadějí na stovce, protože časem rovných deset sekund vyhrál národní olympijskou kvalifikaci.


O cestu na olympiádu však musel bojovat u soudu, kde se prostřednictvím svých právníků snažil dosáhnout rozhodnutí, že pravidlo o doživotním zákazu startu na OH je nelegální. Soudce Colin Mackay se však postavil na stranu národního olympijského výboru, s čímž bude podle všeho spokojena i převážná část britské atletické veřejnosti, která proti Chambersovu startu v Pekingu
protestovala.


V odůvodnění rozsudku soudce mimo jiné uvedl, že Chambers by stejně měl jen malou šanci na zisk olympijské medaile. Bylo by podle něj nespravedlivé neumožnit start některému ze sprinterů bez dopingové minulosti a Chambersova přítomnost by prý navíc narušila týmovou harmonii. Chambers se proti verdiktu nehodlá odvolat.

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
58:40
Puk je u Lankinena, má ho v lapačce. Kanadský nápor je hrozivý, faktem ale je, že je bez přímého ohrožení branky.
58:28
Finové skáčou do střel, Kanaďané je bombardují, ale nedokáží si s touto obranou poradit.
58:05
Finové málem vyhodili puk, Severson ho zastavil.