25. července 2008 13:28 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Číňané se perou o poslední vstupenky

Šťastlivec se vstupenkou.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šťastlivec se vstupenkou. | foto: ČTK

PEKING Neumytí, hladoví a nevyspalí Číňané se dnes v Pekingu tlačili před policií střeženými zátarasy ve snaze získat poslední olympijské vstupenky. Organizátoři ve středu oznámili, že do prodeje uvolní posledních 820.000 lístků a ihned poté se podle agentury Reuters před prodejním místem vytvořila dlouhá fronta.

Do čtvrtka se řada lidí klikatila stovky metrů, podle policie v ní čekalo na 10.000 potenciálních diváků. Do dnešního otevření prodejního stánku dav vzrostl na 40.000 lidí.


Policie mezi čekající, kteří se snažili aspoň trochu chránit pod stany či deštníky před žhoucím sluncem a teplotou dosahující 35 stupňů Celsia, házela lahve s vodou a kolem davu stály desítky sanitek. Vstupenky na olympiádu stojí od 5000 jüanů (asi 11.000 korun) na zahajovací ceremoniál až po pouhých 30 jüanů (asi 66 korun) na softbal. Organizátoři povolili každému koupit maximálně dvě vstupenky na jedno sportoviště, ale slíbili, že do prodeje půjdou lístky na všechny sporty a stadiony. Dvoudenní čekání vyneslo muži, který se představil jako Lej z východočínské provincie An-chuej, vstupenky na finále běhu na 110 metrů překážek. "Mám ohromné štěstí, že uvidím Liou Sianga běžet na olympiádě," těšil se na start obhájce zlaté medaile a jednu z hlavních čínských hvězd.

Peking celkem nabídl divákům více než sedm milionů olympijských vstupenek. Zájem o ně byl velký a prodej provázela řada problémů včetně kolabujících internetových serverů, na nichž byly vstupenky k mání. V listopadu loňského roku byl propuštěn šéf čínského odboru pro vstupenky poté, co prodejní server spadl pod náporem zájemců hned první den po otevření.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)