14. července 2008 9:43 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Do Pekingu jede osm českých plavců

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: ČTK

PRAHA Na olympijských hrách bude osm českých bazénových plavců. Podle očekávání se k limitnímu času na 98 procent, což byla svazová podmínka nominace, dostali také zbývající dva plavci se splněným vstupním kritériem do Pekingu.

Petra Klosová dosáhla potřebného času na 100 metrů znak a Jana Klusáčková-Myšková ve své zřejmě poslední sezoně v kariéře dokonce na 100 metrů volný způsob překonala časem 55,41 sekundy o tři desetiny vlastní tři roky starý český rekord.

Kromě Klosové a Klusáčkové-Myškové pojedou na olympiádu také Květoslav Svoboda, Michal Rubáček, Jiří Jedlička, Martin Verner, Tomáš Fučík a Sandra Kazíková. Splnit limit se nepodařilo Janě Pechanové na 800 metrů volný způsob, v Pekingu má ale jistý start v dálkovém plavání.

Výsledky:

Muži:

100 m v. zp.: 1. Verner (Kometa Brno) 50,91, 2. Harnol (USK Praha) 52,08, 3. Rubáček (Znojmo) 52,16,

800 m v. zp.: 1. Spurný (Česká Lípa) 8:18,87, 2. Pošmourný (Kometa Brno) 8:24,86, 3. Baloun (České Budějovice) 8:43,85,

200 m prsa: 1. Jedlička (Pardubice) 2:17,27, 2. Vlček (Kometa Brno) 2:21,32, 3. Schöppel (Kladno) 2:24,60,

100 m znak: 1. Baďura (Ostrava) 58,41, 2. Čermák (Znojmo) 1:01,04, 3. Štanc (Příbram) 1:01,07,

50 m mot.: 1. Verner 24,75, 2. Rubáček 25,26, 3. Ledl (Bohemians) 25,27,

400 m pol. záv.: 1. Svoboda (Znojmo) 4:29,47, 2. Bartoš (Ostrava) 4:30,36, 3. Carda (Kometa Brno) 4:32,07,

Ženy:

100 m v. zp.: 1. Klusáčková (Hradec Králové) 55,41 - český rekord, 2. Vlasáková (Bohemians Praha) 57,75, 3. Kazíková (Plzeň) 58,57,

800 m v. zp.: 1. Pechanová (Kometa Brno) 8:57,33, 2. Černíková (Mladá Boleslav) 9:02,87, 3. Picková (Jihlava) 9:14,50,

200 m prsa: 1. Paloušková (Hradec Králové) 2:38,42, 2. Kaplanová (Bohemians) 2:42,41, 3. Jordová (Fakulta Brno) 2:44,65,

100 m znak: 1. Klosová (Kopřivnice) 1:05,22, 2. Nývltová (Kometa Brno) 1:05,39, 3. Václavíková (Kometa Brno) 1:06,19,

50 m mot.: 1. Kazíková 28,72, 2. Dostálová (Ústí nad Labem) 28,80, 3. Hromádková (Bohemians) 28,86

400 m pol. záv.: 1. Řehůšková (Třebíč) 5:01,02, 2. Rybářová (Kometa Brno) 5:01,92, 3. Nováková (Teplice) 5:04,70.