12. června 2015 19:18 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

VIDEO: Šílenost na Evropských hrách. Autobus srazil akvabely, jedné hrozí ochrnutí

Autobus nepochopitelně vrazil do procházejících akvabel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus nepochopitelně vrazil do procházejících akvabel. | foto: repro: Youtube.com

BAKU Nešťastnou předehru mají premiérové Evropské hry v Baku. Ve vesnici sportovců srazil tři rakouské reprezentantky v synchronizovaném plavání autobus.

„Patnáctiletá Vanessa Sahinovicová utrpěla vážná zranění s několika frakturami,“ přiblížili zástupci rakouského olympijského výboru.

Sportovkyně šly ráno po chodníku, když do nich autobus nepochopitelně vrazil. Řidič zřejmě projížděl příliš rychle zatáčku a nedokázal se udržet na vozovce.

Sahinovicovou následně stejně jako její kolegyni Lunu Payerovou, která má zlomený loket, čekal převoz zpět do vlasti. Třetí sražená akvabela Verena Breitová vyvázla z nehody s odřeninami.

Sahinovicová se vzápětí ve Vídni podrobila náročné operaci. Podle vyjádření zástupců rakouského olympijského výboru je mimo ohrožení života, hrozí jí ale trvalé následky, v nejhorším případě částečné ochrnutí.

ČTK