16. července 2008 17:07 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Doktor do Pekingu nepojede

Doktor je smutný ze smrti přítele. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Doktor je smutný ze smrti přítele. | foto: ČTK

PRAHA Kanoista Martin Doktor na své čtvrté olympijské hry nepojede. Dvojnásobný vítěz z Atlanty měl přitom blízko k divoké kartě od Mezinárodní kanoistické federace (ICF), ale o naději přišel po úterním tragickém úmrtí svého přítele a maďarské legendy rychlostní kanoistiky Györgye Kolonicse. Maďaři totiž místo na deblkanoi obsadí jinými reprezentanty.


"Je to velká tragédie, která přehlušuje veškeré nominační spekulace," řekl dnes Doktor o Kolonicsově náhlém úmrtí. Právě Kolonics vyjel pro svou zemi dvě místa, tudíž se vážně hovořilo o tom, že Maďaři jedno olympijské místo vrátí a ICF ho přidělí právě českému páru Doktor, Jiří Heller. Nyní však vedení maďarské reprezentace posadí do deblkanoe jiné závodníky.


"Náš sen po dlouhých dnech nejistoty s definitivní platností skončil. Ale není to taková tragédie jako odchod Kolonicse do kanoistického nebe. Další slova zřejmě jsou zbytečná," prohlásil Doktor, který se s maďarským soupeřem dobře znal.


"Jen mi je líto Jirky (Hellera), ten tam moc chtěl jet," prohlásil Doktor. "Ale pojede na singlu do Londýna," naznačil, že věří v účast svého parťáka na další olympiádě za čtyři roky. Šestatřicetiletý dvojnásobný olympijský šampion z let 1996 a 2000 Kolonics zemřel při úterním tréninku na zástavu srdce. Patnáctinásobný mistr světa se měl v Pekingu zúčastnit své páté olympiády. Vedle dvou zlatých získal na hrách v letech 1996 a 2004 bronzové medaile.

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na Lidovky.cz