16. srpna 2008 17:18 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Federer se dočkal olympijského zlata

PEKING Švýcarský tenista Roger Federer získal na olympijských hrách v Pekingu zlatou medaili ve čtyřhře, kterou hraje jen výjimečně. Vítěz 12 grandslamových turnajů po boku Stanislase Wawrinky zvítězil ve finále v Pekingu nad švédským párem Thomas Johansson, Simon Aspelin 6:3, 6:4, 6:7 a 6:3. Ve dvouhře vypadl Federer ve čtvrtfinále.

Dlouhodobý vládce žebříčku ATP, který v pondělí bude muset přepustit své vedoucí postavení Španělu Rafaelu Nadalovi, získal na své třetí olympiádě první medaili.

V Sydney 2000 Federer prohrál ve dvouhře zápas o třetí příčku, v Aténách před čtyřmi lety startoval i v deblu, ale stejně jako v jednotlivcích tehdy vypadl již v druhém kole.

Federer ve čtyřhře nastoupil také v loňské daviscupové baráži v České republice, kde po boku deblového specialisty Yvese Allegra prohrál dramatický duel s Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem. Dnes se se singlistou Wawrinkou dočkal olympijského triumfu.
Lidovky.cz

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.