18. srpna 2016 18:30 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

FOTO Ruská atletická kráska skončila až 9. Brazilské fanoušky okouzlila, ona jim děkovala

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Darja Klišinová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Darja Klišinová. | foto: ČTK/AP

RIO DE JANEIRO Dálkařka Darja Klišinová si olympijskou soutěž v Riu de Janeiro užila i přesto, že se ve středu nedostala do užšího finále a výkonem 663 centimetrů obsadila deváté místo. Jediná ruská atletka, která směla v Brazílii startovat, si pochvalovala přízeň diváků i soupeřek, o které se například plavkyni Juliji Jefimovové mohlo jen zdát.

„Nebylo tam absolutně nic negativního. Už před kvalifikací za mnou soupeřky chodily a ptaly se, jak to se mnou vypadá, jestli mi dovolí závodit. I tribuny mi fandily,“ řekla pětadvacetiletá atletka ruským médiím.

To někteří jiní sportovci v Riu říct nemohli. Například ruská plavkyně Jefimovová se kvůli dopingové minulosti potýkala s nevraživostí diváků i soupeřek, na atletickém stadionu zase fanoušci bučeli na Francouze Renauda Lavillenieho, který bojoval o zlato s domácím tyčkařem Thiagem Brazem da Silvou.

Darja Klišinová.
Darja Klišinová.

Ani z devátého místa nebyla Klišinová zklamaná. „Samozřejmě nemůžu říct, že jsem s tím výsledkem spokojená, čekala jsem tak 690, ale na druhou stranu to zkouším vidět pozitivně. Je to moje první olympijská zkušenost, byla jsem tady, skákala jsem ve finále,“ prohlásila dvojnásobná halová mistryně Evropy, která si osobní rekord 705 cm skočila před pěti lety v Ostravě.

Její olympijský start byl dlouho na vážkách. Mezinárodní atletická federace IAAF nejprve Klišinovou do Ria pustila, neboť žije a trénuje v USA, nebyla součástí ruského antidopingového systému a absolvovala nezávislé kontroly. Krátce před hrami náhle přišel od IAAF zákaz kvůli podezření na manipulaci se vzorky, sportovní arbitráž CAS ale vyhověla jejímu odvolání.

„Dlouho jsem na ten verdikt čekala, i to se na mně samozřejmě muselo projevit. Jsem ráda, že jsem tu šanci měla, ne každý tady mohl být. Pro mne to bylo složité, protože jsem tady byla sama, a pro ostatní naše atlety ještě složitější, protože museli zůstat doma. Každopádně mně tahle zkušenost určitě pomůže v přípravě na další olympiádu,“ řekla Klišinová.

ČTK, Lidovky.cz
  • 0Diskuse
Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTANT ELEKTRA

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz