20. srpna 2008 17:25 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Hejnová skončila ve finále sedmá

Hejnová si finále mohla užít.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hejnová si finále mohla užít. | foto: ČTK

PEKING Zuzana Hejnová obsadila na olympijských hrách v Pekingu sedmé místo v běhu na 400 metrů překážek. V životním závodu jednadvacetiletá atletka atakovala hranici vlastního českého rekordu a při triumfu Jamajčanky Melaine Walkerové za ním časem 54,97 sekundy zaostala o jedinou setinu.

Bývalá juniorská mistryně Evropy a dorostenecká světová šampionka Hejnová byla s odstupem nejmladší finalistkou a do závodu šla s nejslabším osobním rekordem. Jejím maximem bylo dosud loňské semifinále mistrovství světa.

V Ptačím hnízdě dnes na nejlepší podle očekávání neměla, ale do posledních metrů se prala alespoň o šesté místo s Ruskou Jekatěrinou Bikertovou, s kterou prohrála o jedinou setinu. Získala nicméně skalp americké spolufavoritky Tiffany Rossové-Williamsové.

Walkerová vyhrála v olympijském rekordu 52,64, za světovým maximem Rusky Julie Pečonkinové zaostala o tři desetiny. Další pekingskou prohru v souboji s Jamajkou museli přijmout Američané, jmenovitě stříbrná Sheena Tostaová, jež byla o více než sekundu pomalejší.

Ženy:

400 m př.: 1. Walkerová (Jam.) 52,64, 2. Tostaová (USA) 53,70, 3. Danversová (Brit.) 53,84, 4. Rabčenjuková (Ukr.) 53,96, 5. Jesieňová (Pol.) 54,29, 6. Bikertová (Rus.) 54,96, 7. Hejnová (ČR) 54,97, 8. Rossová-Williamsová (USA) 57,55.

ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?