11. srpna 2008 10:46 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Jachtařky Šmídová s Mrzílkovou zatím čtvrté

Jachtařky Lenka Šmídová (vpravo) a Lenka Mrzílková si naposled kontrolují věcí před odletem do Pekingu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jachtařky Lenka Šmídová (vpravo) a Lenka Mrzílková si naposled kontrolují věcí před odletem do Pekingu. | foto: ČTK

ČCHING-TAO České jachtařky Lenka Šmídová s Lenkou Mrzílkovou zahájily nadějně olympijský závod třídy 470, když jim po dvou jízdách patří čtvrtá příčka s odstupem jediného bodu za medailovými pozicemi. U břehů v Čching-tao zahájily šestým místem, v druhé dnešní rozjížďce pak skončily čtvrté.

V úvodu druhé jízdy se sice české jachtařky držely až v druhé polovině startovního pole, na předposledním úseku ale dokázaly předstihnout hned sedm lodí a čtvrté místo uhájily až do cíle.

V průběžném pořadí tak mají české reprezentantky deset bodů, o šest více než vedoucí posádky Nizozemska a Austrálie. Bronzové medailistky z letošního světového šampionátu Elise Rechichiová a Tessa Parkinsonová dojely dvakrát druhé, nizozemská loď Marcelien de Koningové a Lobke Berkhoutové má na kontě první a třetí místo. Třetí jsou Španělky.

ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.