11. srpna 2008 11:02 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Judista Ježek na olympiádě skončil

Jaromír Ježek s bronzovou medailí z letošního Světového poháru v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Ježek s bronzovou medailí z letošního Světového poháru v Praze. | foto: ČTK

PEKING Český judista Jaromír Ježek prohrál v prvním kole olympijského turnaje kategorie do 73 kilogramů v Pekingu s Uzbekem Šokirem Muminovem před časovým limitem a v soutěži skončil. Ježek se nedostal ani do oprav, poněvadž jeho přemožitel poté v dalším kole prohrál taktéž na ipon s jihokorejským mistrem světa z loňského roku Wang Ki-čunem.

Ježek nad Muminovem vedl, ale pak zápas minutu před koncem rozhodl jediný vydařený soupeřův útok. "Byla to moje hloupost. Šel jsem do toho jak loutka, Uzbek mě zmuchlal a zahodil. Nastoupil, vychytal okamžik mé nepozornosti a bylo to," řekl novinářům Ježek.

Přiznal, že mu v tu chvíli už trochu docházely síly. "Když vedete na jedno šidó tak dlouhou dobu, už vám trochu tuhnou síly. Viděl jsem už jen zúžený prostůrek, necítil jsem se fyzicky zrovna nejlíp. Potřeboval jsem menší oraz, a on toho hned využil," konstatoval dvaadvacetiletý judista ze Sokola Vršovice.

V první chvíli si přitom nemyslel, že zápas skončí. Napadlo ho, že by rozhodčí mohli posoudit soupeřovu akci jen jako vazari. "Bohužel neposoudili. Jakmile z toho byl ipon, věděl jsem, že tím to pro mě v Pekingu končí. Muminov by musel porazit Korejce Wanga, a to není reálné. Wang je někde úplně jinde, o třídu výš než všichni ostatní," poznamenal Ježek.

Na prohru s uzbeckým soupeřem doplatil v sobotu také druhý český judista na hrách Pavel Petřikov.

ČTK