12. srpna 2008 10:46 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Kajakářovi Hradílkovi o fous uniklo finále

Vavřinec Hradílek se raduje z loňského vítězství ve finále Světového poháru v pražské Troji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vavřinec Hradílek se raduje z loňského vítězství ve finále Světového poháru v pražské Troji. | foto: ČTK

PEKING Český kajakář Vavřinec Hradílek se dnes těsně neprobojoval do olympijského finále. Jednadvacetiletý reprezentant na divoké vodě obsadil v semifinále jedenácté, první nepostupové místo, přičemž na desátou pozici ztratil 12 setin sekundy.

Olympijský debutant Hradílek zajel na pekingském kanálu Šun-i čistou jízdu, ovšem na sedmou příčku z kvalifikace navázat nedokázal. Poslední postupové místo získal Ir Eoin Rheinisch, jenž se mohl radovat z již téměř ztraceného postupu, poté co nečekaně nezvládl svou jízdu poslední muž na startu Peter Kauzer ze Slovinska, vítěz kvalifikace. Skončil i Slovák Peter Cibák.

Patnáctičlenné semifinále nečekaně vyhrál Benjamin Boukpeti z Toga, jenž vede před Australanem Warwickem Draperem o pouhou setinu sekundy. Třetí je bronzový medailista z Atén Fabien Lefevre z Francie se ztrátou 1,13 sekundy.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!