21. srpna 2016 17:30, aktualizováno  19:12 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Kulhavý bere stříbro, tentokrát na Schurtera nestačil. Češi odjedou s 10 medailemi

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Jaroslav Kulhavý stejně jako v Londýně bojoval o zlato se Švýcarem Schurterem,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Kulhavý stejně jako v Londýně bojoval o zlato se Švýcarem Schurterem,... | foto: ČTK/AP

RIO DE JANEIRO/PRAHA Česká výprava si odveze z her v Riu stejně jako naposledy z Londýna deset medailí. Biker Jaroslav Kulhavý poslední den soutěží vybojoval v cross country horských kol stříbrnou medaili! Sahal po zlaté obhajobě, ale v repete čtyři roky starého souboje podlehl svému velkému rivalovi Ninu Schurterovi ze Švýcarska.

Kdyby si diváci odmysleli ohořelé okolí olympijského okruhu v Rio de Janeiru, museli si připadat jako v opakovaném záznamu závodu z Londýna 2012.

Na čele osamoceně válčí dva nejslavnější gladiátoři na horských kolech: obhájce zlata Jaroslav Kulhavý a pětinásobný mistr světa Nino Schurter.

Hlavní role si ale prohodily a zlaté vyvrcholení si tentokrát užilo Švýcarsko.

Schurter ujížděl zbytku startovního pole společně kolo na kolo s českým bikerem už od třetího ze sedmi okruhů, ale až do cílové rovinky, v níž před čtyřmi lety přišel o zlato, souboj dohrát nenechal.

Tvrdě zaútočil ve stoupání v předposledním okruhu, utrhl se od Kulhavého a v zuřivém tempu si dojel pro svou první zlatou olympijskou medaili.

Kulhavý na Švýcara nestačil, ale pohodlně si došlapal pro stříbro. Ve finiši tentokrát nemusel spurtovat a oslavně rukou pumpoval ve vzduchu.

Rivalovi s úsměvem potřásl rukou, za Schurterem zaostal o 50 sekund.

Ani souboj o bronz nenabídl velké drama. O deset sekund ho uhlídal Španěl Carlos Coloma, který na Kulhavého ztratil přes půl minuty.

Na čtrnáctém místě se ztrátou 4:50 na vítěze dojel Ondřej Cink, který se po většinu závodu pohyboval v elitní desítce, jenže v závěru o ni přišel.

Poslední český reprezentant na startu Jan Škarnitzl po nepodařeném začátku skončil na 22. pozici s mankem 7 minut a 43 sekund.

topTomáš Pavlíček
  • 2Diskuse