31. července 2011 18:16 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Kulhavý skončil v testovacím závodě na OH pátý

17. ročník cyklistického závodu Pražské schody 9. června v Praze. Vítěz Jaroslav Kulhavý.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 17. ročník cyklistického závodu Pražské schody 9. června v Praze. Vítěz Jaroslav Kulhavý. | foto: ČTK

LONDÝN Český biker Jaroslav Kulhavý obsadil páté místo v dnešním testovacím závodě v dějišti příštích olympijských her. V britském Hadleighu vyhrál Francouz Julien Absalon, jenž bude na tomto okruhu za rok usilovat o třetí olympijské zlato za sebou. Lídr Světového poháru Kulhavý absolvoval většinu závodu v tréninkovém tempu a na Absalona ztratil 2:33 minuty.

"Když jsem viděl, jak Absalon upaluje, tak jsem si zvolnil a objel si závod tréninkově. Naplno jsem zase jel až poslední okruh," řekl serveru mtbs.cz vítěz tří letošních závodů SP, jenž si trať pro londýnské hry otestoval jako jediný z Čechů. Absalon zvítězil suverénně o 1:20 minuty před Švýcarem Christophem Sauserem, třetí byl Rakušan Karl Markt.

Příští víkend čeká Kulhavého obhajoba zlata na mistrovství Evropy na Slovensku a týden nato jeden z vrcholů sezony, domácí závod SP v Novém Městě na Moravě. V něm si nejlepší český biker může zajistit celkové vítězství v seriálu.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
C++ VÝVOJÁŘ CHYTRÝCH MĚST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 55 000 Kč