Kulhavý skončil v testovacím závodě na OH pátý

18:16
LONDÝN - Český biker Jaroslav Kulhavý obsadil páté místo v dnešním testovacím závodě v dějišti příštích olympijských her. V britském Hadleighu vyhrál Francouz Julien Absalon, jenž bude na tomto okruhu za rok usilovat o třetí olympijské zlato za sebou. Lídr Světového poháru Kulhavý absolvoval většinu závodu v tréninkovém tempu a na Absalona ztratil 2:33 minuty.

17. ročník cyklistického závodu Pražské schody 9. června v Praze. Vítěz Jaroslav Kulhavý. foto: ČTK

"Když jsem viděl, jak Absalon upaluje, tak jsem si zvolnil a objel si závod tréninkově. Naplno jsem zase jel až poslední okruh," řekl serveru mtbs.cz vítěz tří letošních závodů SP, jenž si trať pro londýnské hry otestoval jako jediný z Čechů. Absalon zvítězil suverénně o 1:20 minuty před Švýcarem Christophem Sauserem, třetí byl Rakušan Karl Markt.

Příští víkend čeká Kulhavého obhajoba zlata na mistrovství Evropy na Slovensku a týden nato jeden z vrcholů sezony, domácí závod SP v Novém Městě na Moravě. V něm si nejlepší český biker může zajistit celkové vítězství v seriálu.