10. srpna 2016 11:30 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Martina po trati doslova létala, o to víc mě štve, že to nemůže prodat, říká Novák

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Petra Nováka mrzí, že Martina Sáblíková dřela zbytečně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Nováka mrzí, že Martina Sáblíková dřela zbytečně | foto: MAFRA - Michal Růžička

RIO DE JANEIRO K další cyklistické kariéře bude Martina Sáblíková jen těžce hledat motivaci. V rozhovoru s novináři v Riu de Janeiro to řekl její trenér Petr Novák. Pro letošní rok šampionka cyklistickou sezonu končí a začne se připravovat na svůj hlavní sport - na rychlobruslení.

Den před startem olympijské časovky se definitivně rozhodlo o tom, že Sáblíková do závodu nesmí. Nic už na tom nezměnilo ani odvolání k Mezinárodní sportovní arbitráži.

„Bylo to dramatické a na psychiku Martiny hodně těžké,“ řekl Petr Novák. „Všichni, co na tom pracovali, do poslední chvíle věřili, že by to mohlo vyjít. I my jsme do dnešního rána věřili. Teď je těžké to skousnout.“

Jak reagovala Martina?
Věřím, že si i pobrečela. Do poslední chvíle trénovala, v pondělí jsme jeli dvakrát časovkářský okruh a Martina po trati doslova letěla. Připravena je dobře, o to je to pro ni horší.

Co to udělá s její motivací do dalších cyklistických závodů?
Bude hodně těžké se dál motivovat na cyklistiku, ale jak se říká, čas ukáže. Mohlo by to přebolet.

Litujete, že jste do toho šli?
V žádném případě nelituji! Martina ani tady neodpočívala, trénovala a vlastně se tím připravovala i na zimu. V přípravě ukázala, že do světové špičky patří a že na to má.

Martina Sáblíková.
Martina Sáblíková.

Pojede letos ještě nějaké závody?
Mistrovství světa je až v říjnu, a to nám už pomalu startuje rychlobruslařská sezona. Vzhledem k tomu, že nám Světový pohár začíná v Asii, budeme odjíždět brzy kvůli aklimatizaci. Na cyklistické mistrovství světa nemáme čas a Evropa byla zrušená.

Co bylo nejtěžší pro vás?
To čekání. A pak vědomí, že jsem to byl já, kdo Martinu do všeho navrtal a přesvědčoval ji, že jednou si olympiádu může vyjet. Teď to dopadlo takhle, takže i se mnou cloumají velké emoce. Zatím je těžké se k tomu teď vyjádřit. Na to ještě přijde čas.

Lidovky.cz
  • 1Diskuse
Najdete na Lidovky.cz