21. srpna 2008 8:06, aktualizováno  12:05 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Naděje Svobody zhatil kůň

Svoboda po šermu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svoboda po šermu. | foto: ČTK

PEKING Český reprezentant David Svoboda nadějně vstoupil do olympijského závodu v moderním pětiboji. Jeden z medailových aspirantů dnes v Pekingu ovládl úvodní střelbu, v které vytvořil ziskem 191 kruhů nový olympijský rekord. Poté ale totálně selhal v parkuru, který ani nedokončil.

 V následujícím šermu měl nejprve u svého jména zápis 23 výher a 12 porážek, ale po skončení disciplíny mu rozhodčí přiznali ještě jedno vítězství navíc.

Druhý Čech na startu Michal Michalík byl po střelbě třetí, šerm se mu ale tolik nevydařil a dělí se po něm o sedmou pozici.

Druhou pozici se českému reprezentantovi podařilo udržet i po plavání. Mojsejev se posunul na první příčku. Michalík si o jedno místo pohoršil.

Vicemistr světa, který byl v Pekingu druhý v průběžném pořadí,
nedokázal zvládnout vylosovaného koně a za parkur si nepřipsal ani bod.  Naopak zatím nejlepší jízdu předvedl Michal Michalík, který vyrazil na trať dlouhou 440 metrů jako desátý. Patnáct skoků zvládl s koněm YangYang s jedinou chybou, navíc v suverénně nejrychlejším čase. Z devátého místa tak dokázal poskočit na průběžnou pátou pozici, ale v běhu je slabší a medaili zřejmě atakovat nebude. K obhajobě olympijského zlata má blízko vedoucí Rus Andrej Mojsejev.


Lidovky.cz, ČTK