Pondělí 28. září 2020Den české státnosti 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Nejsem Hušákův nepřítel. Jen kritik, tvrdí tenisový boss Ivo Kaderka

Šef českého tenisu Ivo Kaderka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šef českého tenisu Ivo Kaderka | foto: ČTK

PRAHA Pokud všechno půjde stejnou cestou, nebude prý mít brzy Český svaz tělesné výchovy žádný majetek. "Vedení už jde jen o platy funkcionářů," říká tenisový boss Ivo Kaderka.

LN Nebyla by lepší restrukturalizace ČSTV než vznik nové organizace?
Určitě by to byla lepší varianta. Ale vidíte sám, že ta věc je naprosto zabetonovaná a jakákoliv sebereflexe tam chybí. ČSTV je podle mého názoru v současné době nereformovatelné. Mě jen zajímá, kde seženeme peníze na sportování, a jedna z těch cest je právě založení této asociace. Ale nechci se pasovat do role, že jsem člověk, který všechno ví.

ŠÉF ČESKÉHO TENISU KADERKU chce konkurovat ČSTV novou asociací!

LN Rozhodující asi bude sehnat velké svazy. Kolik z nich se vám podaří přesvědčit?
Uvidíme. Není to o tom, že se musí dohodnout jen velké svazy. Mají sice vliv, ale v malých svazech jsou také sportovci, kteří potřebují peníze. Hlavně se musí domluvit majorita svazů, aby to byl subjekt, který může jednat se státem.

LN Celý český sport teď žije hádkami a osočováním. Neobáváte se, že to odradí i regionální politiky, aby podporovali sport?
Myslím, že ty nečistoty a balast, o kterých mluvíte, někdo vytváří záměrně jako obhajobu všeho, co koná v rámci těch jasných a růžových zítřků, o kterých slyšíme. Nevím o tom, že by někdo z normálních sportovců nebo představitelů svazu na někoho házel špínu. Já své názorové konkurenty neurážím. I pana doktora Hušáka respektuji jako silnou a významnou osobnost, která tu měla vysoce pozitivní vliv na vývoj loterijního trhu. Nejsem jeho nepřítel. Jen kritizuji, co se děje dnes.

LN Sazka jedná s držiteli dluhopisů. Jak to podle vás dopadne?
K tomu bych se nechtěl vyjadřovat. Svůj názor na Sazku jsem už řekl. Odborná renomovaná firma by měla vyhodnotit nabídky investorů a pak nám dá na stůl relevantní materiál. Zbytek mají v rukou insolvenční správci, právníci, management a představenstvo.

LN Vy jste členem výkonného výboru hlavního akcionáře ČSTV. Měl by podle vás celý tento orgán dát kvůli současné situaci své funkce k dispozici?
Jednoznačně ano.

Generální ředitel Sazka Aleš Hušák

LN Šéf ČSTV Pavel Kořan mluvil o tom, že se pokusí o větší výtěžnost lyžařských areálu. Vy tvrdíte, že to společnosti spíš zničí...
ČSTV má jako majoritní akcionář hlavní slovo v investicích a podobně. Pokud ale v areálech půjdeme stejnou cestou, jak je tomu u dalšího majetku, bude to špatné. Podívejte se na vymydlený hotel Coubertin, na Strahov... Sportovní centrum v Brandýse už jsme zavřeli a v Nymburce se už jen čeká, až praskne nějaká trubka a celé se to zatopí. Je to podfinancované, podinvestované. A peníze za majetek, který se prodal, jsou už pryč.

LN Jak chce získat ČSTV z areálů více peněz?
Donesli nám smlouvy o poradenské činnosti, které máme podepsat, v nichž jednoznačně vidíte, že je to první malé vytahování peněz ze společností. Jestli si pan Kořan nebo ostatní strahovští kluci se svou vysokou podnikatelskou zkušeností myslí, že mohou něco radit, tak opravdu nevím.

LN Neobáváte se, že se areály nakonec prodají, aby bylo na platy pro funkcionáře ČSTV?
Obávám. A hodně. Pan Kořan už s námi normálním způsobem tři měsíce nekomunikuje, tak vím pouze, že jedna nabídka už oficiálně leží na stole. Ale protože jezdím na hory alespoň jednou týdně, tak samozřejmě nejsem ani hluchý, ani slepý, abych nevěděl, kolik dravců kolem toho údolí už krouží. Těch silných skupin je opravdu moc. Byl bych hrozně nerad, kdyby ty areály propadly, jako propadával další majetek ČSTV.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...