10. července 2012 12:39 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Olympiáda na ČT bude nepřetržitě. A na dvou programech

Generální ředitel ČT Petr Dvořák představil nové logo České televize v galerii DOX | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel ČT Petr Dvořák představil nové logo České televize v galerii DOX | foto: ČTK

PRAHA Česká televize chystá z olympijských her v Londýně 468 přenosů a 768 hodin vysílání. Hrám se budou věnovat programy ČT4 a ČT2, což znamená 48 hodin olympijských přenosů denně. Vůbec poprvé bude studio přímo v dějišti her v Českém domě, který bude premiérově otevřen veřejnosti.

"Dáváme olympijským hrám největší prostor ze všech evropských stanic. Vysílat budeme v podstatě 48 hodin denně," prohlásil generální ředitel České televize Petr Dvořák na dnešní tiskové konferenci. "Je to největší projekt, jaký v roce 2012 realizujeme. Olympiáda je taková událost, že si takový prostor zaslouží. Navíc věříme v úspěch českých reprezentantů a neradi bychom diváky ochudili o nějakou českou medaili," dodal.

Vysílání z Londýna spustí ČT v pátek 27. července ve 21:00, tedy hodinu před slavnostním zahájením. Ve stejný den se otevře i Český dům.

ČT vysílá olympijské hry od roku 1960, letos poprvé bude mít své studio přímo v Českém domě. V něm budou moderátoři Robert Záruba a Jaromír Bosák zpovídat sportovce a hosty. "Chceme, aby i ti diváci, kteří neodjedou do Londýna, si budou moci užít tamní atmosféru," uvedl Dvořák.

Atmosféra v Českém domě by měla být hodně živá, protože poprvé bude otevřen široké veřejnosti. "Byli jsme hodně kritizováni za to, že Český dům je jen pro VIP. A Londýn je ideální destinací pro to ho poprvé otevřít veřejnosti.

Je poměrně blízko Česku, navíc tam žije 30 až 80 tisíc Čechů," řekl místopředseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Kapacita Českého domu bude 5000 lidí, přičemž do hlavních prostor se jich vejde zhruba 2000.

Londýnské studio bude vysílat na kanálu ČT4, který se bude věnovat medailovým disciplínám. Kanál ČT2 bude patřit míčovým a kolektivním sportům. Doprovázet ho bude pražské zpravodajské studio.

Vysílání z Londýna spustí ČT v pátek 27. července ve 21:00, tedy hodinu před slavnostním zahájením. Ve stejný den se otevře i Český dům.

Vělký prostor dostane Tenis a veslování

ČT vysílá na hry dva moderátory, 12 komentátorů, tři reportéry plus experta na tenis Jiřího Nováka a experta na veslování Václava Chalupu. "Právě tenisu a veslování se chceme ve vysílání hodně věnovat. Nejen pro to, že v něm máme české naděje, ale i kvůli tradici, kterou tyto sporty v Británii mají," řekl autor olympijského projektu na ČT Záruba.

Přestože televize vysílá na dvou programech, nevejdou se jí do vysílání všechny disciplíny. "Je to jakoby po osmi kolejích přijížděly vlaky na nádraží, kde jsou jen dvě koleje, a je třeba, aby se tam vlaky alespoň na chvíli zastavily a nějaké tam zůstaly stát déle," uvedl Záruba k sestavování vysílacího plánu. "Proto do některých disciplín jako pětihodinové cyklistiky budeme dělat jen vstupy. Celý závod budou moci diváci sledovat na internetu," dodal.

Televize k olympiádě spouští web www.loh.cz, na němž bude vedle zpravodajství a aktuálního programu vysílání možnost sledovat i disciplíny, které na obrazovkách nebudou.

ČTK, Lidovky.cz

NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.