25. dubna 2015 16:20 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Měním se v ženu, přiznal olympijský vítěz. A znovu se omluvil

ZŮSTALA JEN DÉLKA VLASŮ. Bruce Jenner při olympijském triumfu v roce 1976... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ZŮSTALA JEN DÉLKA VLASŮ. Bruce Jenner při olympijském triumfu v roce 1976... | foto: koláž Lidovky.cz

NEW YORK / PRAHA Olympijský vítěz v desetiboji z Montrealu 1976 Bruce Jenner poprvé veřejně přiznal, že se cítí být ženou. Někdejší atlet v rozhovoru pro televizní stanici ABC potvrdil spekulace amerického bulvárního tisku a prohlásil, že prochází přeměnou z muže v ženu.

„Ve všech ohledech jsem ženou. Můj mozek je více ženský než mužský,“ uvedl Jenner v rozhovoru.

O jeho přeměně v ženu se začalo spekulovat poté, co si začal pomocí plastických chirurgů upravovat obličej. Nechal si mimo jiné zmenšit nos a odstranit ochlupení z obličeje a hrudi. Zhruba půldruhého roku se podrobuje hormonální terapii.

Nyní pětašedesátiletý atlet, jenž získal olympijské zlato v tehdejším světovém rekordu 8616 bodů, v sobě cítil ženské prvky od dětství. Rád se například oblékal do matčiných a sestřiných šatů. „Nevěděl jsem, proč to dělám. Prostě mi to dělalo dobře,“ uvedl.

Děti jako profesionální celebrity

Jenner byl třikrát ženatý. Naposledy s Kris Kardashianovou, čímž se stal otčímem jejich dcer v čele s nejznámější Kim, které v médiích vystupují jako „profesionální celebrity“. V rozhovoru zdůraznil, že ho nikdy nepřitahovali muži a že jeho genderová identita nemá nic společného se sexualitou.

„Nejsem gay. Co vím, tak jsem heterosexuál. Celý život jsem byl se ženami a vychovával děti,“ uvedl Jenner. V rozhovoru uvedl, že je mu líto, pokud někomu svou nejistotou ohledně pohlaví ublížil. „Omluvil jsem se všem. Omlouval jsem se celý život,“ dodal olympijský vítěz.

Bruce Jenner se svou rodinou na filmové premiéře v Hollywoodu v roce 2000.

Bruce Jenner se svou rodinou na filmové premiéře v Hollywoodu v roce 2000.

ČTK, Lidovky.cz