16. srpna 2008 9:42 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Oslabená Knapková doveslovala pátá

česká skifařka Miroslava Knapková  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy česká skifařka Miroslava Knapková | foto: Roman VondroušČTK

PEKING Na Miroslavě Knapkové se zřejmě projevily následky nachlazení a v pekingském finále medaili nezískala. I když česká skifařka odstartovala nejlépe, nakonec si doveslovala až pro páté místo.

Ve finále triumfovala Bulharka Rumjana Nejkovová. Stříbrnou medaili získala Američanka Michelle Gueretteová, až bronz zbyl na suverénku posledních let Jekatěrinu Karstenovou z Běloruska.

Knapková, kterou v Pekingu postihly dýchací problémy, začala velmi svižně a na pětistovce měla před všemi náskok jedné lodě. Na kilometru ještě vedla o půl lodě, ale pak jí došly síly a propadla se mimo medailové pozice.

Sedmadvacetiletá vicemistryně světa z let 2005 a 2006 tak nevylepšila umístění z minulé olympiády v Aténách, kde skončila čtvrtá.

Knapková pár desítek minut po této jízdě nastoupila do dvojskifu, v němž nahradila nemocnou Jitku Antošovou. S Gabrielou Vařekovou obsadili v olympijském finále šesté místo.

Zlatou medaili z Atén obhájily Novozélanďanky Georgina Eversová-Swindellová a Caroline Eversová-Swindellová, až po prostudování cílové fotografie skončily druhé Němky Annekatrin Thieleová a Christiane Huthová. Bronzovou medaili získaly Britky Elise Lavericková a Anna Bebingtonová.

Finále B už absolvovala česká párová čtyřka, která v něm ve složení Petr Vitásek, Milan Doleček, Jakub Hanák a David Jirka skončila čtvrtá. Celkově tak obsadila desátou pozici.

Výsledky:
Ženy:
Skif: 1. Nejkovová (Bulh.) 7:22,34, 2. Gueretteová (USA) 7:22,78, 3.
Karstenová (Běl.) 7:23,98, 4. Čang Siou-jün (Čína) 7:25,48, 5. Knapková
(ČR) 7:35,52
, 6. Michalská (Pol.) 7:43,44.
Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz