12. srpna 2008 12:10 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Párová čtyřka postoupila do semifinále.

Veslaři párové čtyřky (zleva) David Jirka, Jakub Hanák, Milan Doleček a Petr Vitásek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Veslaři párové čtyřky (zleva) David Jirka, Jakub Hanák, Milan Doleček a Petr Vitásek. | foto: ČTK

PEKING Česká párová čtyřka se probojovala z opravy do semifinále olympijského závodu. V dnešní čtyřčlenné jízdě obsadili veslaři David Jirka, Jakub Hanák, Milan Doleček mladší a Petr Vitásek třetí pozici a zabrali poslední postupové místo.

Čtvrté Slovince porazila posádka obhajující stříbrnou medaili z Atén o téměř osm sekund. Za nejrychlejší estonskou lodí zaostali čeští reprezentanti o tři a půl sekundy.

V olympijském semifinále se představí celkem pět českých posádek, dvojskif Jitka Antošová, Gabriela Vařeková se probojoval přímo do finále.

Blamáží skončil dnešní start v opravách pro německou osmiveslici, která dojela na samém chvostu o pět sekund za předposlední Čínou a bude jen ve finále B. Osma byla vždy vlajkovou lodí německého veslování, předloni vyhrála mistrovství světa a loni byla druhá. Dva měsíce před olympiádou se však vedení svazu rozhodlo změnit složení posádky, a tento tah se neosvědčil.

ČTK