18. srpna 2008 8:55 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Překážkář Svoboda postupuje

Překážkář Petr Svoboda přijímá gratulace poté, co zaběhl nový český rekord v běhu na 110 metrů překážek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Překážkář Petr Svoboda přijímá gratulace poté, co zaběhl nový český rekord v běhu na 110 metrů překážek. | foto: ČTK

PEKING Překážkář Svoboda postoupil na OH do meziběhu, Sajdok skončil Petr Svoboda postoupil na olympijských hrách v Pekingu do meziběhu na 110 metrů překážek, naopak Stanislav Sajdok byl vyřazen.

Český rekordman Svoboda dnes skončil ve svém rozběhu třetí a celkově sedmý v čase 13,43 sekundy. Sajdok ve svém běhu obsadil nepostupové šesté místo a ani výkon 13,89 mu nakonec o pět setin na účast v dalším kvalifikačním kole nestačil.

Čínský obhájce olympijského prvenství z Atén Liou Siang neabsolvoval kvůli zranění stehenního svalu ani rozběh. Domácí favorit po pokaženém prvním startu odkulhal ze stadionu. Podobné potíže nepustily dál ani dalšího kandidáta na medaile Američana Terrence Trammella, letošní světovou trojku. Naopak s přehledem postoupil světový rekordman Dayron Robles z Kuby.

Výsledky:
Muži:
110 m překážek - rozběhy: 1. Oliver (USA) 13,30, ...7. Svoboda 13,43, 34. Sajdok (oba ČR) 13,89 - nepostoupil.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.