11. srpna 2016 1:40 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Přesunuli v Riu střelnici? V olympijském jezdeckém areálu se našla druhá kulka

Díry po kulce ve stanu v jezdeckém areálu v Riu (vojáci kontrolují tribuny po... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Díry po kulce ve stanu v jezdeckém areálu v Riu (vojáci kontrolují tribuny po... | foto: Reuters

RIO DE JANEIRO V olympijském areálu pro jezdecké soutěže v Riu de Janeiro se našla druhá kulka. Tentokrát ji policisté objevili v těsné blízkosti stáje. První prolétla v sobotu střechou novinářského stanu, ani tentokrát nebyl nikdo zraněn.

Policisté vyšetřují, odkud se druhá kulka vzala. Mezinárodní jezdecká federace ujistila, že olympijské soutěže ve středu nebyly narušeny.

Nebylo to poprvé

Plastovou střechou novinářského stanu v olympijském jezdeckém areálu v sobotu prolétla kulka ve chvíli, kdy v něm byla téměř stovka lidí. Brazilská armáda a policie je přesvědčena, že to byla nehoda, která nesouvisí s olympiádou. Jezdecký areál se nachází blízko brazilské vojenské základny.

Díry po kulce ve stanu v jezdeckém areálu v Riu (vojáci kontrolují tribuny po...
Díry po kulce ve stanu v jezdeckém areálu v Riu (mluvčí her Mario Andrada).

Incident se stal při polední přestávce soutěže v drezuře. Nikdo při něm nebyl zraněn a závod nebyl ani přerušen. Britský fotograf Jon Stroud, který seděl nejblíže místa dopadu kulky, řekl, že to všechny šokovalo.

Z vojenské základny kulka nevyletěla

„Nejdřív jsme si mysleli, že něco padá ze stropu, světlo nebo něco takového,“ vyprávěl australskému listu Sydney Morning Herald.

I když je jezdecký areál blízko vojenské základny, fotograf nechápal, že někdo dostal povolení ke střelbě tak blízko místa, kde se pohybovaly tisíce fanoušků. „Nedovedu si představit, kdo si myslel, že je to dobrý nápad,“ uvedl.

Mluvčí her Mario Andrada nevěděl, co přesně se odehrálo. „Nemáme žádné informace, jestli prováděli cvičné střelby, takže nemáme ani žádné informace, jestli v tom budou pokračovat,“ poznamenal. V areálu byla posílena bezpečnostní opatření.

Později vyšo najevo, že kulku vystřelil někdo z blízké chudinské čtvrti, když se snažil zasáhnout policejní balon s kamerami.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz