Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
3. srpna 2016 9:30 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Ruští veslaři se na olympijských hrách nepředstaví. Soud jejich odvolání zamítl

Olympijská a ruská vlajka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olympijská a ruská vlajka. | foto: ČTK/AP

RIO DE JANEIRO Sportovní arbitrážní soud CAS v Riu de Janeiro zamítl odvolání 17 ruských veslařů, Rusku tak zbyla v olympijské regatě jediná posádka z původních pěti. Celkem 22 veslařů z 28 nebylo do závodů puštěno kvůli porušení dopingových pravidel.

Sedmnáct z nich se proti rozhodnutí veslařské federace FISA odvolalo a zvláštní panel CAS už přímo v Riu trest potvrdil. Rusové přišli o obě osmiveslice, ženský dvojskif lehkých vah a čtyřku bez kormidelníka lehkých vah. Zbyla pouze mužská čtyřka bez kormidelníka.

FISA rozhodovala o osudu ruského veslařského týmu na základě zprávy antidopingové agentury WADA o dlouholetém státem organizovaném dopingovém programu napříč všemi sporty. Dva z 22 vyloučených veslařů měli v minulosti trest za doping, zbývající doplatili na manipulace se vzorky v moskevské laboratoři.

Odvolání ruských veslařů bylo prvním případem, který zvláštní panel v Riu rozhodl. Do pátečního zahájení her má na stole řadu dalších, většinu z nich rovněž od ruských sportovců. Řešit by mohl i případ cyklistky Martiny Sáblíkové.

ČTK

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.