7. července 2011 17:48 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Rychlobruslařka Pechsteinová se na kole na OH nepodívá

Martina Sáblíková a Claudia Pechsteinová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martina Sáblíková a Claudia Pechsteinová. | foto: ČTK

BERLÍN Špičková rychlobruslařka Claudie Pechsteinová se neprosadila mezi nejlepší v dráhové cyklistice, přes níž se pokusila probojovat na letní olympiádu do Londýna. Devětatřicetiletá nejúspěšnější německá olympionička se dnes poměřila se specialistkami na domácím mistrovství v Berlíně, ale ve stíhačce na tři kilometry skončila desátá.

Jedenáct soupeřek však nechala za sebou a byla spokojená. "Moc mě to bavilo. Jsem moc spokojená, ale mám ještě velké rezervy. Můj přechod k cyklistice nebude mít jepičí život, beru to vážně," prohlásila Pechsteinová, pětinásobná vítězka zimní olympiády na ledovém ovále. Ten pro ni zůstane podobně jako u její kamarádky Martiny Sáblíkové, jež také koketuje s cyklistikou, nadále prioritou.

Na kolo Pechsteinová přesedlala, protože kvůli spornému dopingovému testu přišla o olympiádu ve Vancouveru a chtěla si to vynahradit za rok v Londýně. Jenže si nevyjela nominaci pro Světové poháry, přes něž cesta na OH vede. Stejně jako na bruslích se zaměřila na vytrvalostní závod a stíhačku na 3000 metrů zvládla v čase 3:56,04 minuty.

Na vítěznou Stephanii Pohlovou ztratila po devíti týdnech tréninku téměř šestnáct sekund. Splnila si však svůj cíl, dostat se pod čtyři minuty. "V budoucnu se pokusím rychlobruslařský a cyklistický trénink spojit, jak to jen půjde. A doufám, že příprava na kole mi dá i nový impulz na ledě," dodala Němka, která se na berlínském velodromu představí ještě v pátek v závodu na 500 metrů s pevným startem.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.