Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Sázkové kanceláře se těší. Olympiáda zvedne tržby

Olympijské hry | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olympijské hry | foto: Reuters

PRAHA Sázky na letošní letní olympijské hry, které dnes začínají v Londýně, budou v rámci olympiád rekordní. Objem sázek ale zřejmě nedosáhne hodnot největších jednorázových sportovních akcí, jako jsou fotbalové šampionáty či mistrovství světa v hokeji.

Vyplývá to z ankety mezi největšími sázkovými kancelářemi, které odhadují přijaté sázky na stovky milionů korun.

Objeví se i sváteční sázkaři

"Olympijské hry pro nás nejsou z pohledu zvýšení tržeb tak atraktivní, jako jsou mistrovství Evropy ve fotbale nebo mistrovství světa v hokeji," řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain. Jsou podle něj ale celospolečenskou událostí, které věnují pozornost všichni. "Naše pobočky a webové stránky tak navštíví i sváteční sázkaři, kteří si přijdou vsadit hlavně na české medailové naděje, tedy na Báru Špotákovou, Petru Kvitovou, Kateřinu Emmons nebo třeba Ondru Synka," dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Součástí olympiády jsou mnohé sporty, na které se nesází vůbec, nebo to není příliš zvykem, doplnil mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek. Letos to ovšem prý může být úplně jinak. Již zimní olympiáda ve Vancouveru 2010, kde bylo prvně v historii možné u Tipsportu na jednotlivé sporty sázet přes internet, naznačila, že s internetovým sázením se objem přijatých sázek přiblíží tradičně největším sázkařským událostem, dodal.

Fortuna v porovnání s předchozími hrami v Pekingu očekává zvýšení tržeb o 20 až 30 procent. Proti Euru v Polsku a na Ukrajině budou tržby z OH činit asi 30 procent. "V České republice čekáme celkový objem přijatých sázek kolem 120, 130 milionů korun, v rámci celé skupiny Fortuna Entertainment Group (Česko, Polsko, Slovensko) pak asi 260 milionů korun," dodal Šrain.

Tipsport odhaduje proti zimní olympiádě nárůst o 20 až 25 procent, celkový náběr by tedy měl znatelně překročit hranici 200 milionů Kč. Velkou roli bude podle Ježka letos hrát sázení v průběhu zápasů, tzv. live sázky, které si získaly od spuštění internetového sázení velkou popularitu u sázkařů.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Tento typ sázek nebude chybět ani v nabídce z olympijských sportovišť ve fotbalu, tenisu, volejbalu, plážovém volejbalu, házené či basketbalu. "Především tyto sporty bilanci olympiády v Londýně zřejmě katapultují přes zimní hry ve Vancouveru, na které Tipsport přijal sázky za 180 milionů korun," podotkl.

Speciální sázky

Ke klasickému kurzovému sázení typu, která země získá největší počet medailí, zda papíroví favorité svých disciplín splní očekávání a podobné další běžné typy sázek, vypisují sázkové kanceláře i sázky s nevšedním zaměřením.

"Zahrnuli jsme do olympijské nabídky i tzv. speciální sázky," uvedl Michal Binka ze sázkové kanceláře KAJobet. Mezi nejzajímavější podle něj patří, zda získají manželé Emmonsovi alespoň jednu zlatou medaili, či Usain Bolt tři zlaté. Firma se nevyhnula ani kontroverzním tématům, jako je doping. Je možné si třeba vsadit, jestli bude během her obviněno sedm a více sportovců.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

J. Stejskal KAJobet? Co to je proboha? 16:44 27.7.2012
J. Stejskal COto je proboha 16:43 27.7.2012