9. srpna 2008 12:20 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Skifař Synek je ve čtvrtfinále

Ondřej Synek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Synek | foto: ČTK

PEKING Český skifař Ondřej Synek podobně jako jeho kolegyně Mirka Knapková bez problémů postoupil z rozjížďky do čtvrtfinále. Na olympijských hrách v Pekingu dnes úřadující vicemistr světa hned během první pětistovky ujel všem soupeřům a bezpečný náskok si pohlídal až do konce.

Dvoukilometrovou trať zvládl v čase 7:23,94, takže byl o bezmála pět sekund rychlejší než mistr světa z posledních tří let Novozélanďan Mahe Drysdale. Z prvního místa postoupil i obhájce zlaté medaile Nor Olaf Tufte, který rozjížďku zvládl za 7:20,20.

"Jel jsem s veslařskými trpaslíky, takže to spíš byl takový trénink. Musím si v dalších kolech dát pozor, abych nepřepálil začátek," řekl Synek. Nesedělo mu teplé počasí. "Musím přijít na to, jak to udělat, protože mi strašně klouzaly ruce, jak se mi potily," prohlásil skifař. "To počasí je šílené, prádelna, ale všichni to mají stejné," řekl.

Nejrychlejší byl v prvním kole skifařské soutěže Švéd Lassi Karonen, který zadrženě veslujícího Synka porazil o více než devět sekund. "Teď si dva dny oddechnu a doufám, že ta forma je načasovaná přesně na postupy a bude kulminovat později," uvedla česká naděje na medaili. "Teď už mě čekají daleko silnější soupeře," dodal Synek.

Lidovky.cz

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…